Základná škola s materskou školou, Gogoľova2143/7, Topoľčany

 
Vážení rodičia budúcich prvákov!
 
ZÁPIS do 1. ročníka ZŠ Gogoľova sa bude konať v dňoch
20. - 22. apríla 2020 na prízemí základnej školy v týchto časoch:
20.4. 2020: 14.00 - 16.00 h
21.4. 2020: 10.00 - 11.00 a 14.00 - 16.00 h
22.4. 2020: 14.00 - 16.00 h
V čase od 15. apríla 2020 bude zverejnená na webovej stránke základnej školy elektronická prihláška žiaka do 1. ročníka. Bližšie informácie prinesieme pred uvedeným termínom.
 
Ak chcete zapísať dieťa do inej základnej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Topoľčany, bližšie informácie Vám poskytne riaditeľstvo príslušnej školy osobne, prostredníctvom webovej stránky školy alebo výveskou umiestnenou na budove školy. 

 

Milí rodičia!

Je nám jasné, že Vás dnešná situácia, kedy sú všetky školy a školské zariadenia zatvorené, neteší. Vieme, že to doma určite nemáte ľahké. Chodiť do práce, starať sa o domácnosť a popritom robiť učiteľov svojim deťom je vskutku obdivuhodný výkon. Verte nám, že rovnako ako vy, si aj my úprimne želáme, aby daný stav rýchlo pominul a my sme sa opäť mohli vrátiť do starých koľají. Na našej stránke pribudla podstránka "Učíme sa doma", kde budeme pridávať rozmanité materiály pre Vás a Vaše deti, ktoré Vám budú snáď malou inšpiráciou, ako sa dá tráviť čas s deťmi a zároveň sa čosi naučiť. Sú tam omaľovánky, vystrihovačky, básničky, pesničky, námety na výtvarné práce a prezentácie. Momentálne sme sa zamerali najmä na tému JAR. Kľudne nám posielajte fotografie z Vašich aktivít a my ich budeme uverejňovať na našej stránke. Ak máte akékoľvek otázky, nápady alebo dotazy, nebojte sa nás kontaktovať na: 

denisa0323@gmail.com alebo na janka.mincova@gmail.com

Pozdravujte prosím Vaše (naše) deti a držte sa!

 

AKTUÁLNA SITUÁCIA V ŠKOLSTVE V SR

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling vyhlásil oficiálne stanovisko k aktuálnej situácii na Slovensku:

1. Vyučovanie v školách je prerušené až DO ODVOLANIA

2. Zápis do 1. ročníka ZŠ bude bez prítomnosti detí (o termínoch Vás budeme informovať)

3. Infostránka pre rodičov a učiteľov: www.ucimenadialku.sk 

  

 O prípadných ďalších krokoch Vás budeme informovať. 

Zároveň Vás upozorňujeme, že v záujme zabránenia šírenia chorobnosti je vydaný zákaz zdržiavať sa v priestoroch školského dvora. Ďakujeme, že sa správate zodpovedne. 

 

Usmernenie MŠVVaŠ č. 2 k šíreniu koronavírusu

 

KORČULIARSKY KURZ

Od pondelku 9. marca 2020 sa naši predškoláci už druhý rok zúčastňujú kurzu korčuľovania, ktorý organizuje mesto Topoľčany v spolupráci so Zimným štadiónom. V prvý deň sa deti zoznamovali s ľadom, naučili sa ako padať a ako zaujať správny korčuliarsky postoj. Postupne sa osmeľovali viac a viac a prešli na korčuliach stále väčšiu vzdialenosť. Komu chýbala istota, mohol si dopomôcť kovovou bránkou. 

Ich pokroky nájdete vo fotogalérii v sekcii: športy

 

OZNAM

Aj vy máte dieťa, ktoré dovŕši na konci roka päť rokov a máte dilemu, či bude aj pre vás platiť povinná predškolská dochádzka?

Deti, ktoré dovŕšia päť rokov po začiatku školského roka 2020/2021, nemusia od 1. januára 2021 nastúpiť do škôlky. Vo videu na sociálnej sieti to uviedla ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (SNS).

To znamená, že deti, ktoré dovŕšia päť rokov napríklad v októbri, v novembri alebo v decembri 2020, nemusia 1. januára 2021 nastúpiť do škôlky. "Tá povinnosť sa bude na ne vzťahovať až od septembra," povedala Lubyová. Ako doplnila, tieto deti pôjdu v doterajšom režime, to znamená, že ako päťročné majú nárok byť v materskej škole, rovnako majú nárok, aby štát zaplatil tieto náklady, ale nevzťahuje sa na ne ešte povinnosť.

Zavedenie povinného predprimárneho vzdelávania pre všetky päťročné deti bude platiť od 1. januára 2021. Z novely zákona o výchove a vzdelávaní, známeho ako školský zákon, musí každé dieťa pred nástupom do školy byť aspoň jeden rok zaškolené v materskej škole.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu pre TASR uviedlo, že od zavedenia povinného predprimárneho vzdelávania pre päťročné deti očakáva zlepšenie výsledkov v národných testovaniach. Najväčším prínosom pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia bude podľa rezortu školstva povinná účasť na predprimárnom vzdelávaní pri rozvíjaní ich komunikačných kompetencií.

 
 
O POVOLANIACH 

Celý tento týždeň sa v rámci vzdelávacích aktivít venujeme téme POVOLANIA. Deti od pondelka rozprávali o tom, čo robia ich rodičia, čím by chceli byť ony keď vyrastú, spoznávali druhy povolaní podľa toho aké nástroje pri svojej práci používajú a vo štvrtok 27. februára si zahrali hru na malých remeselníkov. Deti sa postupne obliekali do kostýmov a ostatní hádali, ktoré remeslo predstavujú a aké pomôcky pri práci potrebujú. Každý potom nakreslil svoje obľúbené zamestnanie a jeden predmet, ktorý by pri svojej práci potreboval.

Fotografie z aktivity nájdete vo fotogalérii v sekcii: zima v MŠ
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt karneval clipart

Karneval v našej MŠ sa uskutočnil dňa 13. februára 2020 - a bola to veru paráda. Od rána do tried vstupovali princezné, piráti, vojaci, hasiči, dinosaury či čarodejnice. Na všetky masky čakalo pohostenie a potom stoličkový tanec a voľná zábava. Všetci sme sa vytancovali dosýta a každý si domov odniesol sladkú odmenu. Tešíme sa na prekrásne kreatívne kostýmy aj o rok. 
Fotografie z karnevalu nájdete vo fotogalérii.  
 
 

FAREBNÝ TÝŽDEŇ

Zapojili sme sa takmer všetci! V týždni od 10.2. do 14.2.2020 naša škôlka hrala všetkými farbami. Každý deň sme sa obliekli do jednej farby, aby sme podporili myšlienku ochrany zdravia, planéty, rastlín a živočíchov a aby sme si spestrili fašiangové obdobie. V tomto týždni sme sa zúčastnili aj ochutnávky jabĺk, užili sme si karneval a v piatok sme vyrábali valentínky pre naše mamičky.

Pondelok - BIELA FARBA - biele potraviny (cukor, soľ, mlieko) - ich prínos, ale aj škodlivosť

Utorok - ZELENÁ FARBA - ekologické témy (zvieratá, rastliny, príroda)

Streda - ŽLTÁ (ORANŽOVÁ) FARBA - priateľstvo, tolerancia

Štvrtok - MODRÁ FARBA - Zem, modrá planéta, voda

Piatok - ČERVENÁ FARBA - Valentín, láska k ľuďom a zvieratám

Fotografie z týždňa nájdete vo fotogalérii v sekcii: zima v MŠ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt colours clipart

 

Testy školskej zrelosti

Milí rodičia predškolákov. Určite si kladiete otázku, či je Vaše dieťa dostatočne pripravené na vstup do základnej školy. Je to nový medzník nielen pre dieťa, ale aj pre Vás rodičov. Aby dieťa dokázalo zvládať všetky úlohy, ktoré ho v škole čakajú, musí byť zrelé po mentálnej, telesnej a emocionálnej stránke. Preto Vaše deti absolvovali vo štvrtok 6. februára 2020 testy školskej zrelosti, ktoré preverili ich pripravenosť na vstup do ZŠ. Testovanie robila pani psychologička z pedagogicko-psychologickej poradne. Deti preverila v oblasti pravo-ľavej orientácie, orientácie v priestore, museli zvládnuť grafomotorické cvičenia, obrázkový diktát, vymenúvali domáce a lesné zvieratá a vyčleňovali zo skupiny predmetov jeden, ktorý tam nepatril.  Podľa pani psychologičky to deti zvládli na jednotku. Pochválila úroveň ich vedomostí a zručností. Prezrite si na našej stránke sekciu RODIČOM, kde nájdete článok o tom, čo by mal ovládať predškolák a ako môžete so svojim dieťaťom pracovať aj doma. Držíme Vám palce. 

 

OZNAM

Oznamujeme rodičom detí v predškoláckej triede, že tréningy minihádzanej pre tento školský rok skončili z dôvodu rekonštrukcie športovej haly v Topoľčanoch. Dúfame, že tréningový proces opäť obnovíme v ďalšom kalendárnom roku 2021 v nových priestoroch hádzanárskej haly. 

 

VIANOČNÁ BESIEDKA

Vianoce sa blížia každým dňom a ako každý rok, aj teraz sme na chvíľu spomalili a vychutnali si slávnostné vystúpenie našich/vašich detí. Spoločne s deťmi zo základnej školy si pre Vás zo srdca pripravili prekrásne pásmo plné piesní, básní, vinšov, tancov a scénok. Snáď ste aspoň na okamih zabudli na vianočný zhon a užili ste si atmosféru blížiacich sa sviatkov. 

Celý kolektív materskej školy Vám praje príjemné a pohodové Vianoce plné radosti a lásky a šťastný celý nový rok 2020! Nech sa vám darí! 

Súvisiaci obrázok
Fotografie z besiedky nájdete vo fotogalérii
 
 

 

Vianočná tvorivá dielňa so seniormi

Je u nás už tradíciou, že sa pravidelne stretávame so seniormi zo zariadenia Komfort. Tentokrát sme práve na Luciu, dňa 

13. decembra, pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov 

zorganizovali tvorivú dielňu, kde sme spoločne vyrábali vianočné ozdoby a pozdravy. 

Za zvuku kolied predškoláci pomáhali seniorom s výrobou ozdôb zo šišiek, tvorili obrázky na stenu pomocou servítkovej techniky a z papierových tanierov vytvárali vianočné stromčeky. 

Po ťažkej práci sme im pripravili pohostenie, čaj a koláče a deti z malej triedy nás potešili svojimi básničkami a vinšami. Na záver sme babičky obdarovali vianočným darčekom - dreveným anjelom. Tešíme sa na podobnú akciu opäť nabudúce.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii: Tvorivé dielne

 

PEČENIE MEDOVNÍKOV

Už niekoľko rokov sa v predvianočnom čase stretávame spoločne s deťmi zo ZŠ, z ŠKD a ich rodičmi a spoločne pečieme vianočné medovníčky, bez ktorých si sviatky ani nevieme predstaviť. Je príjemné sa takto zísť a zabudnúť na všetok stres a zhon. A tak sme sa popoludní stretli v školskej kuchynke aj tento rok. Opäť sa celou školou šírila lahodná vôňa a tí čo nepiekli, aspoň ozdobovali. Výsledkom boli plné tácky prekrásnych voňavých medovníkov, ktoré nasledujúci deň poputujú na stôl deťom v ZŠ a našej MŠ. Veľmi pekne by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným mamičkám a deťom. Pre našu škôlku piekli a zdobili Maisie Holáková a Paťka Chudiaková so svojimi mamami. Tešíme sa opäť o rok. 

Fotografie za akcie nájdete vo fotogalérii.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt gingerbread cookies clipart

 
MIKULÁŠ
Pod okienkom z večera, ktosi ťuká, nazerá.
Dlhá brada až po pás - jaj, veď je to Mikuláš!
 
Dňa 5.decembra do našej škôlky zavítal strýčko Mikuláš so svojimi anjelikmi a čertíkmi. Pripravili si pre deti rozprávkové predstavenie o tom, prečo treba doma poslúchať, upratovať si izbičku a čistiť čižmičky. Anjelici pomohli jednej mamičke, ktorú nepočúvala dcérka a naľakala sa čertov. Naše deti však nemali dôvod báť sa, keďže ako tvrdili - celý rok poslúchali. Privítali Mikuláša básničkami, pesničkami, vinšami a on ich za to obdaroval štedrými balíčkami s dobrotami, aj zdravým ovocím. Mikuláš deti pochválil, aké sú šikovné a pobral sa so svojou výpravou za ďalšími poslušnými deťmi.  
Tešíme sa na neho opäť o rok.
Ďakujeme žiačkam a pani učiteľke Dragulovej zo strednej pedagogickej školy za to, že nám spríjemnili dopoludnie.  
Fotografie nájdete vo fotogalérii. 
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt St. nicolaus clipart

 

VIANOČNÝ JARMOK

Dňa 2. decembra 2019 sa uskutočnil v Galérii mesta Topoľčany Vianočný škôlkársky jarmok, kde jednotlivé materské školy prezentovali vianočný tovar vyrobený v spolupráci s deťmi.

Naša škôlka do galérie vyslala predškolákov Šimonka Hašanu a Júliu Grman, ktorí odprezenovali naše vianočné výrobky, ozdôbky či pohľadnice.  

Výťažok z akcie poslúži na podporu materských škôl v meste Topoľčany.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas trade clipart

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Posledný novembrový týždeň patril tento rok plávaniu. Deti z predškoláckej triedy mali opäť možnosť absolvovať kurz plávania od 25. novembra na plavárni v Topoľčanoch. Celkovo sa prihlásilo 12 detí, ktoré sa nielen zoznamovali s vodou, ale boli také šikovné, že po pár dňoch dokonca preplávali celú dĺžku bazéna. V piatok boli za svoju snahu odmenení diplomami. Dúfame, že sa tejto zdravej pohybovej činnosti budú venovať aj naďalej. 

Fotografie z výcviku nájdete vo fotogalérii v sekcii: športy

Súvisiaci obrázok

UČENIE V MASKÁCH

Keďže v čase dušičkovských sviatkov bola materská škola mimo prevádzky, urobili sme si tekvičkovú párty až dnes. Deti od ráno prichádzali v rozličných strašidelných, ale i rozprávkových maskách, čakala na nich diskotéka a tekvičkovská hostina. Pani učiteľky sa tiež prezliekli do masiek a zapojili sa do tanečného maratónu. Ďakujeme všetkým mamičkám, ktoré sa podielali na príprave pohostenia pre deti. 

Fotografie z dňa nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ

 
 
SIMSALALA v našej škôlke
Dňa 18.10. 2019 - v piatok k nám zavítala naša kamarátka Simsalala so svojim vystúpením. Celý týždeň sme sa na ňu tešili a pekne sme ju privítali, keďže ju poznáme z minulého roku a jej CD často počúvame. Simsalala si pre nás pripravila veselý program o svetadieloch. Rozdala nám hudobné nástroje a spolu sme hrali, spievali, dokonca aj tancovali. Naučili sme sa, ako to vyzerá na iných kontinentoch, ako tam ľudia žijú a aké zvieratká tam nájdeme. Dúfame, že Simsalala sa do našej škôlky vráti opäť o rok. Budeme sa tešiť. 
Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
 
 

HOVORME O JEDLE 

Dňa 17. októbra 2019 sa naša ZŠ s MŠ zapojila do VII. ročníka projektu HOVORME O JEDLE, ktorý je venovaný problematike potravín a výživy. Cieľom projektu je vzdelávať deti o zdravých či škodlivých potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu. Tento deň bola v rámci projektu vyhlásená téma ZDRAVÝ TANIER. Naše deti sa tiež zapojili a so svojimi rodičmi či pani učiteľkami vytvorili prekrásny, farebný a kreatívny predvádzací stôl.  Zároveň bola vyhlásená súťaž o Najlepší jesenný koláč, do ktorej sa zapojilo niekoľko našich mamičiek. Všetkým zúčastneným rodičom veľmi pekne ďakujeme a chválime ich za prekrásne a chutné výtvory. 

Fotografie z projektu nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ

 

Vystúpenie v ZŠ pre bývalých zamestnancov

V stredu 16. októbra 2019 sme v rámci mesiaca úcty k starším vystúpili s deťmi v základnej škole pre bývalých zamestnancov. Deti z malej triedy si pripravili pre seniorov básničku a pesničku a veľkáči sa predstavili s jesenne ladených výstupením a tancom s dáždnikmi. 

Fotografie z vystúpenia nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy

 

ŠARKANIÁDA

V piatok 11. októbra 2019 o 15:00

sa na školskom ihrisku za materskou školou uskutočnila šarkaniáda. Počasie nám prialo, vietor miestami krásne zafúkal a tak sa niektoré šarkany dostali veľmi vysoko. Je mimoriadne ťažké vybrať jedného, ktorý by sa stal víťazom a tak spomenieme viacerých. Najvyššie a najdlhšie vo vzduchu sa určite udržali šarkany Janky, Mirka, Liviky, Alexeja, Šimonka, Paťky, Barborky, Hamzu či Miška.

Naše poďakovanie patrí najmä zúčastneným rodičom. Vašou zásluhou prežili deti príjemné popoludnie a určite na to budú s radosťou spomínať. Tešíme sa na Vás aj nabudúce.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii.

Súvisiaci obrázok

MINIHÁDZANÁ

Milí rodičia! Deti z veľkej triedy sa budú každý utorok zúčastňovať hádzanárskeho tréningu v športovej hale. Bude prebiehať od 10:00 do 11:00. Prosíme deťom pripraviť do skrinky batôžtek s obuvou vhodnou do haly (nie topánky, v ktorých prišli do MŠ) a fľašu s vodou (nie sladený nápoj). Nič iné potrebovať nebudú. Ak majú deti oblečené tepláky, druhé už do batôžku nemusíte dávať. Je vhodné aj dievčatám hneď ráno obliecť tepláky a nie šaty či sukničky, ušetríme tým čas pri odchode na tréning. Rovnako poprosíme dievčatám vyčesať vlasy alebo aspoň priniesť gumičku. Ďakujeme.

Fotografie z tréningu nájdete vo fotogalérii v sekcii: športy

 

Be active - zdravo a hravo

Tak ako sme sa zapojili do Európskeho týždňa mobility, rozhodli sme sa podporiť aj myšlienku #BeActive a zapojili sme sa do Európskeho týždňa športu. Športová činnosť je pre ľudský organizmus veľmi prospešná, napomáha nielen telu, ale aj duši. Primeraná pohybová aktivita by mala byť prirodzenou súčasťou životného štýlu všetkých ľudí. 

Dnes na deti z veľkej triedy čakal deň plný športových aktivít, ktoré si pre ne pripravila koordinátorka Školy podporujúcej zdravie Mgr. Gabriela Dragulová. Deti zvládli Spidermanovu prekážkovú dráhu, zahrali sa netradičnú naháňačku a zaujímavú hru "Kocka". 

Deti z malej triedy sa venovali pohybovým hrám v telocvični našej škôlky.

Ako sa deťom darilo, nájdete vo fotogalérii v sekcii: Športy

 

Európsky týždeň mobility

Každoročne sa koná v septembri, aj tento rok v termíne od 16. do 22. septembra 2019. Jeho cieľom je vyzývať občanov, aby sa aspoň na jeden týždeň zamysleli nad alternatívnym druhom prepravy - pešo, bicyklom, MHD a auto nechali doma. Môžu tým zlepšiť kvalitu ovzdušia a z mestských častí urobia bezpečnejšie a príjemnejšie miesto pre život a prácu. Toto sa snažíme učiť aj deti. Preto sme prijali pozvanie na akciu, ktorú organizovalo mesto Topoľčany na námestí M.R. Štefánika dňa 20. septembra 2019. Deti sa po námestí mohli previezť na bicykli a riadili sa pritom dopravným značením. Všetci to zvládli na výbornú. 

Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ

 

Živá a neživá príroda

V rámci výchovno-vzdelávacej činnosti sa s deťmi často venujeme poznávaniu a ochrane prírody. V jesenných mesiacoch keď je svet okolo nás najfarebnejší sa zameriavame na poznávanie súčastí živej a neživej prírody. Snažíme sa to robiť atraktívnou formou, aby to deti bavilo a často tieto aktivity realizujeme pri pobyte vonku. Ako vaše deti pozorovali rozličné súčasti prírody nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ

 

RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

Dňa 

12.9. 2019 (vo štvrtok) o 15:30 

sa uskutočnilo rodičovské združenie v čitárni materskej školy na prvom poschodí. Rodičom bol predstavený školský vzdelávací program Rastieme zdravo, školský poriadok na školský rok 2019/20, plánované akcie, dozvedeli sa informácie o poplatkoch a organizačné pravidlá materskej školy. Na záver si schválili výšku rodičovského  príspevku vo výške 25€ ročne a 30€ pre rodičov, ktorí majú v MŠ dve deti. Tento poplatok môžete odovzdať triednym učiteľkám do konca októbra. 

Ďakujeme za Vašu účasť a tešíme sa príjemnú spoluprácu počas celého školského roka  

 

PRACOVNÉ ZOŠITY

Milí rodičia! Denník Plus jeden deň ponúka každú sobotu okrem svojej tradičnej prílohy aj Hravé pracovné zošity od vydavateľstva TAKTIK. Tie sme tento rok plánovali objednať pre deti do materskej školy. Prosíme Vás preto o zakúpenie novín s pracovným zošitom a to v sobotu: 14.9. (počítanie), 21.9. (rozprávanie) a 28.9. (poznávanie). Deti tak budú mať v MŠ sadu troch zošitov za celkovú sumu 4,50€.

V sobotu 14. septembtra nájdete v denníku vložené Hravé počítanie. Deti sa oboznámia s geometrickými tvarmi, naučia sa počítať v číselnom obore do 10, osvoja si pojmy viac, menej a rovnako a rozhodnú o pravdivosti tvrdení. 

V sobotu 21.9. 2019 bude prílohou Hravé rozprávanie, ktoré deti naučí spoznávať písmenká a hlásky, správne formulovať jednoduché vety a súvetia. Pomôže im osvojiť si spisovnú slovenčinu. 

Pracovný zošit Hravé poznávanie uzavrie sériu dňa 28.9. 2019 - v sobotu.

Ďakujeme za Vašu spoluprácu. 

 

JE TU NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK

Milí rodičia,

brány materskej školy sa po letných prázdninách opäť otvárajú dňa 

2. septembra 2019 o 6:30 ráno.

Na našej stránke nájdete všetky potrebné informácie o prevádzke, poplatkoch aj informácie o tom, čo vaše dieťa potrebuje v MŠ.

Tešíme sa na Vás. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt back to school clipart

 

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

Obdobie nástupu do školy je pre deti jedno z najvýznamnejších v ich živote. Každý rok to prežívame spoločne s našimi predškolákmi a v posledný deň školského roka sa s nimi lúčime. Slávnostná rozlúčka predškolákov sa uskutočnila v piatok 

28. júna 2019 o 15:00 v jedálni materskej školy. Deti si pripravili program piesní, básničiek, tanca a rodičia im zase pripravili výborné pohostenie a oslavu. 

Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli s výzdobou a prípavou pohostenia a špeciálne poďakovanie patrí úžasným rodičom za atmosféru, ktorú vytvorili a za spomienky, ktoré na nich navždy zostanú v pamäti. 

Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: tablo a rozlúčka

 

Skákací hrad u nás

Keďže sa blíži koniec školského roku, teplota vonku je vysoká, aj v škôlke už vládne predprázdninový režim. Preto sme sa deťom rozhodli spríjemniť predpoludnie atrakciou, na ktorú sa všetci tešili - skákacím hradom. Ďakujeme veľmi pekne pani Holákovej za zapožičanie a môžeme vyhlásiť, že sa zabavili nielen deti, ale aj pani učiteľky :). 

Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: športy

 

PSOVODI V MŠ

Stáva sa u nás pomaly tradíciou, že nás navštevujú psíci a ich páni z Kynologického klubu Prašice. V stredu 12. júna 2019 nám prišli ukázať svoje schopnosti a zručnosti. Psíci boli poslušní, reagovali na každý povel alebo posunok svojho pána. Deťom sa najviac páčil fiktívny zásah voči páchateľovi a samozrejme možnosť niektorých psíkov si aj pohladiť. 

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy

 

Školský výlet do Nitry

V piatok dňa 7. júna 2019 sme absolvovali koncoročný výlet do Nitry. O ôsmej ráno sme vyrazili za dobrodružstvom. Najskôr nás čakala prehliadka Nitrianskeho hradu, kde sme si pozreli výhľady, dozvedeli sme sa niečo o Cyrilovi a Metodovi a o kniežati Pribinovi. Potom sme zostúpili pod hrad do parku, kde sme sa občerstvili a zabavili sme sa v bludisku, na preliezačkach a hojdačkách. V parku majú svoj domov aj rozmanité zvieratá a tak sme sa na ne boli pozrieť. Videli sme muflóny, srnky, ovečky, kozičky aj oslíka. Na záver výletu sme si dali vynikajúcu točenú zmrzlinu a potom nás už čakala cesta domov. 

Fotografie z výletu nájdete vo fotogalérii v sekcii: výlety, exkurzie

 

DEŇ DETÍ

V piatok 30. mája 2019 sme v našej škôlke oslávili ten najväčší sviatok - sviatok všetkých detí. Od rána na deti čakali aktivity a hry, ktoré sme im naplánovali. Deti boli rozdelené do piatich družstiev a museli prejsť 6 rozličných stanovíšť. Na každom zvládnutom stanovišti dostali pečiatku a keď ich nazbierali všetky, dostali za svoju šikovnosť medailu a sladkú odmenu. 

Potom už na deti čakalo občersvenie, diskotéka na školskom dvore a maľovanie na tvár. Každé dieťa si zaslúži, aby sa vo svoj deň cítilo výnimočné a ľúbené a nám sa to dúfam podarilo. Prekrásny DEŇ DETÍ!

Fotografie z dňa nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

 

BESIEDKY KU DŇU MATIEK 

Prvý, koho sme na svete stretli bola naša mama. A tak veríme tomu, že láska na prvý pohľad existuje. 

Ďakujeme Vám, milé mamičky za Vašu starostlivosť a lásku. Prajeme Vám k Vášmu sviatku, aby ste boli vždy veselé a usmiate a aby Vám Vaše deti prinášali iba radosť a potešenie. 

Pri príležitosti Dňa matiek, zorganizovalo mesto Topoľčany dňa 12. mája 2019 pod záštitou primátorky mesta JUDr. Alexandry Gieciovej slávnostné vystúpenie detí z materských škôl. Našu MŠ zastupovali z predškoláckej triedy Juraj Čaniga, Ela Božiková, Sophia Beňušková, Agátka Tešíková a Šimonko Hašana, ktorí si s pomocou pani učiteliek pripravili scénku Najkrajší darček. Scénka hovorila o tom, že keď niekoho ľúbime a vážime si ho, vzdáme sa pre neho všetkého, čo máme. Ako povedali deti nakoniec ich vystúpenia: "Vzájomná láska je ten najkrajší dar, ktorý máme na svete.

Vo štvrtok 16. mája 2019 sme privítali všetky mamičky našich detí v telocvični základnej školy, aby sme im spoločne so školákmi zaželali krásny Deň matiek a poďakovali im za všetko. 

V piatok 17. mája sme sa stretli aj v materskej škole a venovali sme im slávnostnú besiedku plnú tanca, spevu a prednesu ako prejav našej lásky a vďaky.  

ĎAKUJEME MAMIČKY!

Fotografie z akcií nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy a deň matiek

 

 

Riaditeľstvo školy oznamuje, že sa uskutoční

ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY

v hlavnom termíne od 2.5. do 17.5. 2019

a následne do 31.5. 2019

v čase prevádzky MŠ od 6:30 do 16:30 hod.

 

NAŠA MATERSKÁ ŠKOLA POSKYTUJE:

 • - vyučovanie anglického jazyka
 • - možnosť využitia interaktívnych tabúľ v každej triede MŠ
 • - možnosť využitia modernej počítačovej učebne
 • - možnosť využitia multimediálnej čitárne

PREDNOSTNE SA PRIJÍMAJÚ DETI:

 • - ktoré dovŕšili piaty rok veku
 • - deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
 • - deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou
 • - deti od troch rokov veku
 • - ostatné deti sa prijímajú podľa voľnej kapacity MŠ

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu (musí byť podpísaná oboma rodičmi), spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast. 

PRI ZÁPISE JE POTREBNÉ PREDLOŽIŤ FOTOKÓPIU RODNÉHO LISTU DIEŤAŤA, OBČIANSKEHO PREUKAZU RODIČA A PREUKAZU POISTENCA DIEŤAŤA!

VIAC INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA NAŠEJ STRÁNKE V SEKCII "RODIČOM".

Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ nájdete v MENU na našej stránke. 

TEŠÍME SA NA VÁS :)

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kids playing clipart

DEŇ ZEME

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. aprílaTento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, a oslavovali príchod jari. Dnes ide najmä o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Aj my sa s deťmi venujeme témam ochrany prírody, ochrany nášho prostredia, ochrany vodných tokov, vzduchu a recyklácii. Deti dňa 25. apríla 2019 navštívili podujatie na námestí M.R. Štefánika, ktoré organizovalo mesto Topoľčany. Čakalo na nás vystúpenie sokoliarov a potom sme si prezreli stánky, ktoré boli zamerané na recykláciu, ochranu vodných zdrojov, prihovorili sa nám poľovníci, včelári či hasiči. Deti mali možnosť rozmýšľať o tom, ako môžeme prírode pomáhať a čo v našom okolí nemáme robiť. Je však potrebné, aby sme si uvedomili, že správať sa ekologicky iba jeden deň v roku jednoducho nestačí. Musíme zmeniť svoje správanie, aby sme jedného dňa nezistili, že žijeme vlastne na jednom veľkom smetisku. 

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

 
Zážitkové učenie - liahnutie kuriatok
Keď príde na svet nový život, je to zázrak. Naše deti mali možnosť vidieť tento zázrak naživo. V škôlke sme mali liaheň, v ktorej boli pri stálej teplote uložené slepačie vajíčka. Pravidelne sme ich chodili kontrolovať, až kým sa nám počas Veľkej noci nezačali liahnuť malé kuriatka. Napokon sa nám ich vyliahlo 13 a my sme ich mali možnosť vidieť hneď po niekoľkých hodinách. 
Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chicks clipart
 
Noc s Andersenom
Dňa 16. apríla (v stredu) sme zažili výnimočný deň. Prvýkrát sme mohli stráviť rozprávkovú noc v škôlke, ktorej sme dali názov Noc s Andersenom. Hneď po príchode o 18tej hodine sme si zasúťažili a hľadali sme veľkonočné vajíčka v areáli materskej školy. Potom sme sa rozdelili do tímov a museli sme splniť 5 úloh. Za každú úlohu sme dostali pečiatku a keď sme ich nazbierali všetky, boli sme pozvaní na večernú diskotéku. Ešte predtým nás ale čakal kvíz o pánovi Andersenovi a jeho rozprávkach a čuduj sa svete, zrazu sa objavil sám pán Andersen a prečítal nám jednen zo svojich príbehov. Po večeri a diskotéke sme sa už pobrali do spálničiek, kde sme strávili príjemnú noc, na ktorú budeme dlho spomínať.
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
 
 
 
Veľkonočná tvorivá dielňa so seniormi
Dňa 15. apríla 2019 nás opäť prišli navštíviť seniori zo zariadenia Komfort, aby sme spoločne tvorili pri príležitosti prichádzajúcich veľkonočných sviatkov. Deti mali pre babičky a deduškov pripravené na privítanie básničky a pesničky a potom sme sa s radosťou pustili do tvorenia. Vymaľovali sme kraslice a vyrobili papierové vajíčka rozličnými technikami. Deti, ktoré nepomáhali seniorom si vyrábali z papiera zajačika - držiak na vajíčko. Keď sme dovyrábali, spoločne sme si zamaškrtili a budeme sa tešiť na ďalšie spoločné akcie.  
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt easter egg
 
UPRACME SI TOPOĽČANY
Dňa 12. apríla (v piatok) sme sa zapojili do akcie, ktorú zorganizovalo mesto Topoľčany. Keďže deťom od útleho veku vštepujeme zásady slušného správania, ochrany životného prostredia a EKO spôsobu života, do upratovania nášho mesta sme sa zapojili radi. Vyzbierali sme odpadky ako v areáli školy, tak aj v jeho blízkom okolí. Určite sme prispeli k tomu, aby sme sa na našom sídlisku všetci cítili lepšie. 
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
 
 
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 
Dňa 10. apríla 2019 od 9:00 sme otvorili brány materskej školy dokorán. Vítaní boli všetci rodičia našich terajších aj budúcich škôlkarov. Návštevníci mali  možnosť prezrieť si vnútorné vybavenie škôlky, osobne sa stretli s pani učiteľkami a deťmi, videli otvorenú hodinu s výchovno-vzdelávacou činnosťou, ochutnali nátierky, ktoré mávajú deti na desiatu a olovrant a každý budúci škôlkar si odniesol aj malý darček. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na nich aj nabudúce. 
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kindergarten kids clipart
 
ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA
 
Milí rodičia predškolákov. Dávame do pozornosti, že zápis prvákov do škôl v meste Topoľčany sa koná od 8.4. do 10.4. 2019
od 13:00 do 15:30.
 
Žiadosť o prijatie dieťaťa musí obsahovať podpisy oboch zákonných zástupcov.
Na zápis si nezabudnite priniesť fotokópiu rodného listu dieťaťa a prefotený občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa, prípadne výsledky pedagogicko-psychologickej diagnostiky.
 
Tí z Vás, ktorí majú záujem umiestniť svoje dieťa do našej základnej školy, zápis bude prebiehať v 2.B triede na prízemí. 
 
ZŠ Gogoľova poskytuje:
 • odborné počítačové učebne s internetom
 • vyučovanie žiakov v odborných učebniach a multimediálnej čitárni
 • elektronickú žiacku knižku
 • možnosť navštevovať školský klub detí
 • činnosť žiakov v záujmových útvaroch
 • možnosť stravovania v školskej jedálni
 • organizovanie plaveckého kurzu, školy v prírode, lyžiarskeho výcviku
Čo má ovládať predškolák nájdete na našej stránke v sekcii RODIČOM - Vhodné články. 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kids going to school clipart
 

 

Nová telocvičňa

Milí rodičia. Mohli ste si všimnúť, že v poslednej dobe bol v priestoroch vstupnej chodby stavebný ruch. Bolo to kvôli renovácii telocvične, ktorá sa nachádza na prízemí vedľa jedálne. Po nových šatniach sa postupne skrášľujú aj iné využivané priestory. Miestnosť dostala nový šat - nové podlahy, maľovku, zrkadlá a tanečnú tyč. Telocvičňu využívame s deťmi pri ranných cvičeniach a pri edukačných aktivitách zameraných na zdravie a pohyb. 

Vynovené priestory si môžete pozrieť aj na našej stránke v sekcii: jar v MŠ.

 

MAREC - mesiac knihy

Jar je tu a s ňou aj mesiac, ktorý patrí knihám. Preto sa aj my s deťmi venujeme aktivitám, ktoré rozvíjajú predčitateľskú gramotnosť a počúvanie s porozumením. Pred spaním im čítame nielen my, ale aj študentky strednej pedagogickej školy, či deviataci z našej základnej školy. Počas rozprávkového týždňa si deti do škôlky mohli priniesť svoju obľúbenú knižku a každý nám o nej niečo povedal. Deti spoznávajú čo je uvedené na obálke kníh, vedia kto je to autor (spisovateľ), či ilustrátor. Na interaktívnej tabuli si pozreli prezentáciu "Ako sa knižka narodila", kde sa dozvedeli ako sa zo stromčeka v lese môže stať krásna rozprávková kniha. Vo štvrtok 28. marca sme strávili rozprávkové dopoludnie v čitárni základnej školy. Na deti čakali rozprávkové hádanky, kde pomocou básničiek či úryvku textu museli uhádnuť názov rozprávky. Za každú správnu odpoveď dostali sladkú odmenu. Najviac cukríkov a teda aj správnych odpovedí mal napokon Šimonko Hašana, ktorý získal pochvalný list, farebné pastelky, gumy na gumovanie a strúhadlo na ceruzky. Srdečne mu blahoželáme. 

Nepochybujeme o tom, že knihy sú dôležitou súčasťou nášho života a preto sa v deťoch snažíme od útleho veku prebúdzať lásku ku knihám a k čítaniu ako takému. Zapojiť sa môžete aj vy. Venujte im večer 10 minút, ktoré strávite čítaním rozprávok pred spaním. Odmenou vám bude nielen ich pokojný spánok, ale aj krásny čas, ktorý spoločne strávite.

Fotografie z čitárne nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mom reading clipart
 
KURZ KORČUĽOVANIA
Ďakujeme vedeniu HK Topoľčany, trénerom a všetkým, ktorí sa o nás tento týždeň starali za skvelých 5 dní, ktoré sme strávili na zimnom štadióne. V pondelok prišla väčšina detí na ľad s tým, že stáli na korčuliach prvýkrát v živote a v piatok odchádzali všetci ako skutoční korčuliari. 
 
Mám básničku na jazýčku
Pri príležitosti mesiaca marec, ktorý je mesiacom knihy organizuje Tribečská knižnica súťaž v prednese poézie detí materských škôl s názvom Mám básničku na jazýčku. Našu MŠ reprezentoval dňa 21. marca predškolák Juraj Čaniga, ktorý sa predstavil s básňou od Ľudmily Podjavorinskej - Tajnosť. Ďakujeme mu za vzornú reprezentáciu školy, za ktorú si odnáša diplom za účasť. 
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: súťaže
 
 
 
Vystúpenie pre bývalých zamestnancov
Každoročne pri príležitosti Dňa učiteľov navštevujú priestory našej školy jej bývalí zamestnanci. Je to pre nich deň plný stretnutí, spomienok a my sa im snažíme spríjemniť ho našim vystúpením. Aj tento raz sme si pre nich pripravili básne a piesne, ktoré odprezentovali deti ako z malej, tak i z veľkej triedy. Pani učiteľky ich odmenili nielen potleskom, ale i sladkou odmenou. 
Fotografie z vystúpenia nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
 
 
 

KARNEVAL

Dňa 21. februára (vo štvrtok) v dopoludňajších hodinách sa v našej škôlke uskutočnil karneval. Deti prišli v úžasných, kreatívnych kostýmoch a čakala na nich skvelá zábava a pohostenie. 
Fotografie z tohto dňa nájdete vo fotogalérii.
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt costumes clipart

Návšteva u prvákov 

Pomaličky sa blíži čas, kedy na našich predškolákov čaká zápis do základných škôl. Samozrejme, že sú zvedaví, čo na nich vo veľkej škole čaká. Preto sme sa vybrali na návštevu do prvého ročníka na našu ZŠ Gogoľova. Kamaráti prváci mali práve hodinu matematiky a tak sme si aj my vyskúšali, či by sme počítanie do dvadsať zvládli. Pani učiteľka zadávala úlohy a musíme podotknúť, že pri ich riešení sa nedali zahanbiť ani škôlkari. Prváci nám potom ukázali svoje šlabikáre a predviedli nám ako pekne vedia čítať. Pani učiteľka si pripravila prekvapenie aj pre  našich predškolákov. Riešili úlohy na tabuli - dopĺňali  číselnú os, počítali predmety a zapisovali ich číslom, či krúžkovali písmená, ktoré už poznajú a pomenovali ich. Zvládli to na jednotku. Na záver sme si s veľkými školákmi vymenili darčeky. My sme im darovali záložky do knihy a oni nás odmenili sladkou lízankou a kvietkom. 
Fotografie z návštevy nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
 

 

Dotácia na stravu a školské pomôcky

Mesto Topoľčany v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Topoľčany v zmysle zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime a zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách oznamuje rodičom, že všetky informácie týkajúce sa poskytovania dotácie na stravu a školské pomôcky pre deti, ktoré:

- navštevujú posledný ročník MŠ

- žijú v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi

- žijú v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima, 

Vám poskytne Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, oddelenie hmotnej núdze, náhradného výživného a štátnych sociálnych dávok, I. poschodie, č. dverí 111 - Mgr. Iveta Mikulášová a Bc. Albína Michalíková. 

 

 

Milí rodičia!

Začal sa nám nový rok a s ním prišlo aj výdatné sneženie, aké si u nás nepamätáme už niekoľko rokov. My dospelí možno hromžíme, pretože nám to prináša prácu navyše a starosti s dopravou, ale pre deti je to ideálne zimné počasie. Keďže chodíme na pobyt vonku za každého počasia, deti majú šancu vyšantiť sa aj v snehu. Prosíme vás, aby ste im pripravili vhodné oblečenie a aby mali v skrinke aj niečo na prezlečenie pre prípad, že by sa sneh dostal aj tam, kam nemal. Ďakujeme.

Fotografie z hier v snehu nájdete vo fotogalérii v sekcii: zima v MŠ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt winter clipart free

 

Vianočná tvorivá dielňa so seniormi

Je u nás tradíciou, že sa pravidelne stretávame so seniormi zo zariadenia Komfort. V tomto predvianočnom čase sme zorganizovali tvorivú dielňu, kde spoločne pracovali naše deti a klienti zariadenia. Vyrábali spolu vianočné vence, ozdoby či adventný kalendár v podobe stromčeka. Deti pomáhali a výsledkom boli krásne práce. Pre seniorov sme si tradične pripravili pohostenie a drobné darčeky. Tešíme sa na nich opäť o rok. 

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: tvorivé dielne

 

 
Plavecký výcvik
Plavecký výcvik máme za sebou. Prebiehal v dňoch 26.11. 2018 až 30.11. 2018. Deti sa zoznámili s vodou, naučili sa nebáť ponoriť hlavu pod vodu a zvládli s pomocou dosky preplávať celú dĺžku malého bazéna v mestskej plavárni. Na konci výcviku boli odmenené diplomom, kde mali uvedené akú vzdialenosť sa im podarilo preplávať. Tešíme sa na plávanie opať o rok. 
Fotografie z výcviku nájdete vo fotogalérii v sekcii: zima v MŠ
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kids swimming clipart
 
Babie leto
Keďže sa stále tešíme prekrásnemu počasiu, chodíme s deťmi na prechádzky a na dlhší pobyt vonku. Hrabali sme spoločne lístie v areáli MŠ, chodíme na neďaleké detské ihrisko a užívame si nezvyčajne teplé babie leto. 
Fotografie z jesenných aktivít vašich detí nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ
 
 
10. výročie TOPVEDAMu
Podujatie s názvom "Topvedam - Topoľčianski vedátori - amatéri" organizuje Mesto Topoľčany od roku 2009. Je to súťažná prehliadka prác a projektov detí materských a základných škôl. Zámerom je podporovať propagáciu vedy a techniky, objavovať, rozvíjať vedecké myslenie u detí. 
Tento rok našu MŠ reprezentoval žiak predškoláckej triedy Juraj Čaniga s pokusmi so statickou elektrinou. Jurko pomocou tejto sily hýbal predmetmi, vysvetlil kedy a ako statická elekrina vzniká, či je pre ľudí nebezpečná a ako jej vzniku môžeme zabrániť. Svojimi vedomosťami a pokusmi napokon vo svojej kategórii získal 1. miesto. Srdečne mu gratulujeme. 
Fotografie zo súťaže nájdete vo fotogalérii v sekcii: súťaže 
 
HALLOWEENSKA PÁRTY
Blížia sa nám Dušičky a s nimi prichádza noc duchov a strašidiel. Preto sme sa aj my v našej škôlke rozhodli urobiť si strašidelný večierok. Interiér sme vyzdobili tekvičkami, pavučinami, pavúkmi a duchmi a všetci sme prišli v kostýmoch a maskách. V triedach sa tancovalo, hodovalo a výborne zabávalo. 
Deti z predškoláckej triedy o deviatej odišli na divadelné predstavenie Posledný dinosaurus, kým malkáči pokračovali v zábave. Pred obedom sme sa opäť stretli, zamaškrtili si (neprezraďte nás pani kuchárke) a potom sme sa boli naobedovať. Poobede zábava pokračovala. 
Týmto chceme poďakovať všetkým rodičom za dotvorenie atmosféry, vyrezanie tekvíc a zabezpečenie občerstvenia pre deti. 
Fotografie z halloweenu nájdete vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ
Související obrázek
 
Športujeme v hádzanárskej hale
 
Vo štvrtok 18.októbra sme sa s predškolákmi prvýkrát zúčastnili pohybového tréningu, ktorý organizuje Hádzanársky klub Agro Topoľčany pod vedením hlavného trénera Mgr. Ferdinanda Minarovského. Je to nenáročný pohybový tréning v dobe trvania 60 minút, ktorým sa možno odhalia športové talenty budúcnosti. Tréner deti zaujal, jednotlivé úlohy plnili s radosťou, nadšením, tréning sa im veľmi páčil a tešia sa na ďalší. 
Do športovej haly budeme chodievať každý druhý štvrtok od 10:00 do 11:00. Prosíme Vás aby sme deťom do skrinky v tento deň pripravili ruksak s vhodnou obuvou do športovej haly a označenú fľašu s vodou. 
Fotografie z tréningu nájdete vo fotogalérii v sekcii: Jeseň v MŠ
Súvisiaci obrázok

Turistická vychádzka

Kedže babie leto máme v plnom prúde, rozhodli sme sa s deťmi absolvovať turistickú vychádzku, ktorú máme zakomponovanú aj vo vzdelávacom programe. A tak sme sa v piatok 12. októbra vybrali do parku za zimným štadiónom. Je to prekrásny park plný preliezok a cyklistických cestičiek. Keďže sme boli v blízkosti zimného štadióna, išli sme sa pozrieť aj tam. Veľa detí bolo na ľadovej ploche prvýkrát a tak to bol pre nich veľký zážitok. Keď sa dostatočne zabavili na hojdáčkách a šmýkalkách, vybrali sme sa popri potoku do mestského parku. Ten v tomto období hýri všakovakými farbami - od žltej, cez červenú, až po zelenú. Tu sa deti tiež zabavili na detskom ihrisku. O jedenástej sme sa vybrali späť do škôlky. 
Tešíme sa na ďalšie podobné zážitky opäť nabudúce. Fotografie z vychádzky nájdete vo fotogalérii.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt park clipart

ŠARKANIÁDA

Dňa 5. októbra (v piatok) sa na školskom ihrisku za materskou školou uskutočnila Šarkaniáda - prehliadka šarkanov a drakov. Akciu sme organizovali spolu s ŠKD a tešili sme sa, že vietor nám občas zadul tak silno, že vyšvihol našich šarkanov vysoko až nad stromy. Niektorým drakom bolo treba pomôcť a tak sa deti aj dosýtosti vybehali. Ďalšie šarkany boli však úplne samostatné a vyleteli k oblakom raz dva. Víťazom sa stal napokon Oliverko Mangel z predškoláckej triedy, ktorého šarkan nemal konkurenciu a lietal si sem a tam počas celej doby čo sme strávili na ihrisku. Gratulujeme a tešíme sa na Vás opäť o rok.
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii.
 
 

Divadelné predstavenie Ďurošík

Dňa 3. októbra sme sa s deťmi z veľkej triedy vybrali na dobrodružnú výpravu za zbojníckym osudom. Vstúpili sme do sveta čarodejných bytostí, statočných zbojníkov, či lakomých zemepánov. Do sveta, kde zbojník Ďurošík hľadal bájny poklad Juraja Jánošíka nás vtiahli herci z mestského divadla Rožňava. Predstavenie bolo okorenené skvelými speváckymi a tanečnými číslami, ktoré deti odmenili spontánnym potleskom. 
Ďakujeme hercom za príjemný zážitok a tešíme sa niekedy nabudúce. 

 

 

JESEŇ V MŠ

23. septembra sa nám oficiálne začína jeseň. Je to asi najfarebnejšie a najčarovnejšie ročné obdobie. Dúfame, že si ešte užijeme babie leto a budeme sa pomaly tešiť na zmenu farieb v prírode, teplý čaj a pečené gaštany doma. Námetov na výtvarné práce je veľa a preto s deťmi budeme veľa tvoriť. Ukážku prác vašich detí nájdete na chodbách materskej školy. Aktivity, kotrým sa budeme venovať si môžete pozrieť aj vo fotogalérii v sekcii: jeseň v MŠ. Zároveň dávame do pozornosti našu výstavu plodov jesene vo vstupnej chodbe, kde môžete prispieť aj vy prinesením plodov z vašej záhradky. Ďakujeme. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt leafs gif clipart

Návšteva zákulisia cirkusu

V stredu 19.9. sme dostali výnimočnú ponuku, ktorú sme nemohli odmietnuť. Mohli sme sa ísť pozrieť do zákulisia Cirkusu Aleš, ktorý pricestoval do Topoľčian z Českej republiky. Hneď pri vchode nás čakal majiteľ cirkusu spolu s klaunom. Ukázali nám všetky zvieratá, ktoré boli vo svojich ohradách, porozprávali nám ako sa o ne starajú a ako ich trénujú. Deti mali jedinečnú možnosť pozrieť si zblízka ťavy, lamy, pštrosy, kone, poníky či z bezpečnej vzdialenosti sledovať tigre. Zamestnanci deťom priniesli ukázať aj prekrásnych veľkých hadov, ktorých sa deti mohli dotknúť, čo aj hojne využili. Potom nás zaviedli do šapitó, kde nám ukázali ako prebieha tréning tiav či poníkov. Deťom sa to samozrejme veľmi páčilo a čerešničkou pre nich bolo, že sa mohli na záver povoziť na kúzelnom kolotoči vedľa cirkusového stanu. 
Fotografie z návštevy nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt circus clipart

ZAČÍNA SA NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK  2018/2019

Je to neuveriteľné ako rýchlo vždy ubehnú letné prázdniny. Opäť začína nový školský rok, do našej škôlky pribudnú nové deti a ďalší predškoláci nás naopak opustia. Čas letí, deti rastú, nasávajú vedomosti, získavajú zručnosti a našou úlohou je, aby sme ich pri tom raste viedli, podporovali a pripravili ich nielen na školu. Aj v tomto roku ich čaká veľa zážitkov, veľa zaujímavých podujatí, výletov, hier a skúseností.

Zaželajme si, aby sme to spoločnými silami zvládli a tešili sa na každý nadchádzajúci deň. Čo bude Vaše dieťa v MŠ potrebovať nájdete na našej stránke v sekcii RODIČOM. Nájdete tam aj zaujímavé články pre rodičov predškolákov.

Nástup do MŠ po letných prádzninách je 3. septembra  (v pondelok).

Prevádzka začína o 6:30 a končí o 16:30 hod.

Zoznamy detí nájdete na vstupných dverách MŠ a aj na dverách tried. Ak Vaše dieťa ide do MŠ prvýkrát, nezabudnite mu do skrinky pripraviť náhradné oblečenie, priniesť pyžamko a prezuvky. Bolo by dobré, aby ste veci dieťaťa aj nejako označili (napríklad iniciálkami).

Určite sa obávate nástupu dieťaťa do MŠ, ale uisťujeme Vás, že vzájomnou spoluprácou to zvládneme. Hlavne dieťa nestrašte škôlkou (veď počkaj, tam ťa naučia), vysvetlite mu, čo bude v škôlke robiť a že pre neho každý deň prídete (uveďte aj približný čas - napríklad, keď sa poobede zobudíš a svoje slovo vždy dodržte). 

S dieťaťom sa ráno dlho nelúčte a dôverujte triedym učiteľkách, že zvládnu aj menší plač, je to prirodzené, po pár dňoch to zvyčajne odoznie. 

Školné na jedno dieťa je 15€ mesačne a platí sa mesiac vopred, takže v septembri budete musieť zaplatiť dvakrát. Nastavte si trvalý príkaz v banke na 10 platieb (cez letné prázdniny platia len deti, ktoré do MŠ reálne chodia). Od tohto poplatku sú oslobodení predškoláci, t. j. deti, ktoré si v školskom roku 2019/20 začnú plniť povinnú školskú dochádzku. 

Stravné sa platí šekom, ktorý si nájdete v skrinkách, ale je možné platiť aj trvalým príkazom. Prípadné preplatky vám budú na konci školského roka vrátené na účet. Čísla účtov nájdete v MŠ na hlavnej nástenke pri vstupe do MŠ.

Ak máte akékoľvek otázky, nebojte sa spýtať triednych učiteliek. 

TEŠÍME SA NA VÁS

Súvisiaci obrázok

 

Rozlúčka predškolákov

Dňa 28.júna bol ten deň, kedy sa naši predškoláci slávnostne rozlúčili s materskou školou. Pre nás, pani učiteľky sú to každý rok ťažké chvíle, pretože s deťmi sme sa stretávali denne a mali sme špeciálny - rodinný vzťah. Toto zrazu končí a z našich detí sa stávajú školáci.

Je to pre nich nová etapa života a my im držíme palce, aby sa im v škole darilo, aby si našli ďalších dobrých kamarátov a aby na nás s láskou spomínali. 

Veľa šťastia deti naše.

Fotografie z rozlúčky nájdete vo fotogalérii Tablo a rozlúčka

Súvisiaci obrázok

Motýlia záhrada

V našej škôlke sme mali unikátnu možnosť zážitkového učenia. Pozorovali sme húsenice motýľov od ich počiatočného štádia, cez ich zakuklenie až po ich premenu v prekrásne motýle. Dva týždne pozorovania nám priniesli krásne zážitky. Videli sme húseničky ako rástli, postupne sa zakuklovali a po týždni sa zmenili na nádherné pestrofarebné motýle. Tie sme potom na školskom dvore pustili na slobodu. Niektoré motýliky akoby sa báli odletieť a ešte si chvíľu posedeli na ruke pani učiteľky Janky. Mali sme tak možnosť prezrieť si ich zblízka. Každému motýlikovi sme zamávali a zaželali mu krásny let.

Fotografie z pozorovania nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

 

VIACBOJ VŠESTRANNOSTI

Dňa 15. júna sa v ZŠ Tribečská uskutočnili Letné majstrovstvá okresu Topoľčany vo viacboji všestrannosti. Deti z materských škôl súťažili v troch disciplínach: beh, skok a hod loptou. Našu materskú školu reprezentovala štvorica: Dávid Kertész, Matej Michal, Sára Herdová a Paula Reháková. Potešili nás najmä dievčence. Sárka získala zlato a Paulínka bronz. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov. 

 

TÝŽDEŇ DETSKÝCH RADOSTÍ

Kynologický klub v MŠ

Týždeň, ktorý nasleduje po prvom júnovom dni už tradične patrí deťom. Vzdelávacie aktivity sa snažíme obmedzovať a venujeme sa aktivitám, ktoré potešia snáď každé detské srdiečko. 

Tento rok sme hneď prvý deň pozvali do našej MŠ psovodov z Kynologického klubu Prašice. Páni a ich poslušní miláčikovia nám ukázali psie reakcie na základné povely, psíci na pozdrav zaštekali a potom už sústredene plnili príkazy svojich pánov. Každý z nich predviedol niečo zo svojho umenia, či už aportovanie, skok cez prekážku alebo označenie či dokonca zadržanie páchateľa. Deti miestami ani nedýchali a na záver ich čakala odmena. Najmladšieho psíka mali dovolené pohladiť, čo naplno využili.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii: vystúpenia, návštevy

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cops dogs clipart

Z rozprávky do rozprávky

V utorok sme pokračovali rozprávkovou témou. Deti si pozreli divadielko O Červene Čiapočke a potom ich čakala súťaž v hádaní rozprávok podľa úryvku textu. Víťaz získal pochvalný list a deti si na záver mohli vybrať rozprávkovú omaľovánku, ktorá sa im najviac páči.

Fotografie z divadielka nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt disney fairy tail

Kreatívny deň

V stredu na deti čakal deň plný tvorenia a krativity. Venovali sa téme exotických zvierat a tie si aj samé vyrobili z plastelíny a z papiera. Potom sa každý jeden mohol dať pomaľovať na tvár ako svoje obľúbené zviera. U chlapcov samozrejme vyhrávali šelmy, u dievčat motýle. 

Fotgrafie z ich dňa nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

Škôlkarska olypiáda

Štvrtok patril športu. Deti si zmerali sily ny šiestich stanovištiach. 1. prekážkový beh, 2. triafanie loptičky hokejkou do bránky, 3. hod na kolky loptou, 4. hod loptičiek na terč, 5. hod hruhov na cieľ, 6. hod do basketbalového koša. 

Každý sa snažil ako vedel a každý bol dobrý v niečom inom. Ale nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Preto dostali medailu všetci a všetci sa aj tešili z krásneho dňa plného pohybu. 

Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: súťaže

 

 

Diskotéka a zábava

A je za nami posledný deň týždňa detských radostí. V piatok sme sa venovali zábave, hudbe, tancu a maškrteniu. Ráno mali deti rozcvičku s hudbou, potom tvorili z kinetického piesku, kreslili a chytali magnetické rybky. Malé deti tancovali po triede a chodbách na detské pesničky. Potom sme sa spoločne stretli v jedálni, kde na nás čakali všakovaké dobroty a jablková šťava. Keď sme sa posilnili, mohli sme sa dosýtosti vyšantiť na školskom dvore za zvuku hudby. 

Fotografie z dňa nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

 

Výlet do Piešťan

Už sa u nás stalo tradíciou, že Deň detí trávime na výletoch po okolí. Tento rok sme sa rozdodli pre nádherné mesto - Piešťany. Vyrazili sme po ôsmej hodine ráno a hneď po príchode sme si dali na posilnenie desiatu. Potom nás už čakala prechádzka popri rieke Váh, kde sme stihli nakŕmiť labute. Po tejto zastávke sme pomaly zamierili do centra mesta, do parku a napokon sme zašli na kúpeľný ostrov. Tam sme si pozreli fontány, jazierka, prekrásny park a zastavili sme sa aj pri pávoch. Po malom občerstvení v tráve nás ešte čakal výlet vláčikom po meste a potom sme už unavení mohli zamieriť domov. Výlet to bol "na parádu" a Deň detí sme si veru priadne užili. 

Fotografie z výletu nájdete vo fotogalérii v sekcii: výlety

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piešťany clipart

Deň separovaného zberu

Mesto Topoľčany v spolupráci s dodrieďovacím dvorom každoročne pozýva deti z materských škôl na akciu "Deň separovaného zberu domového odpadu". Snaží sa takouto hravou formou zvýšiť povedomie detí o recyklácii, o triedení odpadu a o dopade skládok na životné prostredie. Na deti čakali rozličné stanovištia, ktoré preverili ich zdatnosť a šikovnosť, ako i vedomosti o separácii odpadu. Pozreli sme si linku, kde sa odpad triedi a lisuje a naučili sme sa na čo ďalšie sa dá využiť. Určite je dôležité, aby deti tieto informácie poznali a tiež sa snažili chrániť prostredie okolo nás možno aj takou jednoduchou formou akou separovanie je. 

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: návštevy

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt recyclation

 

 
Vitamínkove športové hry
 
Materská škola Tribečská pravidelne organizuje pre deti z mestských škôlok športovú súťaž s názvom Vitamínkove športové hry. Deti medzi sebou súperia v štyroch kategóriách: beh cez prekážkovú dráhu, hod na cieľ, skok do diaľky a štafeta s fúrikom. Tento rok nás na súťaži reprezentovali deti z predškoláckej triedy: Dávid Kertész, Igor Malinka, Paula Reháková a Kristínka Kováčová. V silnej konkurencii sa im napokon podarilo získať nádherné 3. miesto.
Srdečne Vám gratulujeme a prajeme ešte veľa športových úspechov.
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: súťaže
 
 
 
Týždeň dopravy
 
Pravidelne každý rok venujeme jeden týždeň v našich vzdelávacích aktivitách téme DOPRAVA. Považujeme za dôležité, aby sa deti vedeli orientovať v doprave či už ako účastníci cestnej premávky (ako chodci, cyklisti) alebo ako spolujazdci (v autách, autobusoch, vlakoch). Preto sa učíme základné dopravné pravidlá, rozoznávame dopravné prostriedky a poznávame aj dopravné značky. Po celý tento týždeň majú deti možnosť doniesť si do škôlky akýkoľvek dopravný prostriedok a počas pobytu vonku imitujeme cestnú premávku u nás na školskom ihrisku. Deti tak majú možnosť vyskúšať si reálne situácie kedy musia dávať pozor na chodcov, dávajú prednosť v jazde, zastavia na stopke a riadia sa pokynmi dopravného policajta. 
Deti z malej triedy zase absolvovali prechádzku na vlakovú stanicu, kde vypravili osobný vlak na cestu a dostali aj detské cestovné lístky. 
Fotografie z aktivít nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt traffic clipart

Turistická vychádzka k rieke Nitre  

Jar sa nám ukazuje v tom najkrajšom šate a kedže sa tento týždeň s deťmi venujeme téme Naša krajina, rozhodli sme sa vybrať na vychádzku k rieke Nitre. Je dôležité aby deti spoznávali krásy svojho okolia a zároveň si všímali ako príroda na jar kvitne a vzduch nádherne vonia. Počasie nám prialo, slniečko nám hrialo a raz dva sme boli pri vode. Deťom sme ukázali brod cez rieku a potom mŕtve rameno rieky Nitry. Samozrejme sme sa museli aj občerstviť a zároveň sme si všímali živú a neživú prírodu okolo nás. Kedže sa blíži DEŇ ZEME, venovali sme sa aj téme ochrany prírody a deti poukazovali na to, koľko odpadkov je bohužial okolo nás, dokonca aj v prírode. Cestou späť sme v poli vyrušili dvoch zajkov, ktorí potom od nás bežali najrýchlejšie ako vedeli. Mali sme prekrásny deň plný zážitkov, na ktoré budeme dlho spomínať. 

Fotografie z našej vychádzky nájdete vo fotogalérii v sekcii: jar v MŠ

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nature river clipart

 

VYSTÚPENIE SOKOLIAROV NA NÁMESTÍ

V pondelok 16. apríla sme sa zúčastnili akcie na námestí mesta Topoľčany, na ktorú sa každý rok tešíme. Zavítali k nám opäť sokoliari z jedinej základnej školy na svete, kde sa učí sokoliarstvo ako povinný predmet - zo Štiavnických baní. Priniesli so sebou niekoľko dravých vtákov, ktorých sme si mohli zblízka pozrieť, naučili sme sa niečo o ich živote, o ich strave v zajatí a videli ich priamo v akcii pri lete a love. Spoznali sme napríklad sokolov, plamienku driemavú, či výra skalného. Lietali nám priamo nad hlavami a predvádzali nádherné divadlo. Ak k nám zavítajú aj nabudúce, určite si ich vystúpenie zase pozrieme.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: Vystúpenia

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hawk clipart
 
 
Veľkonočná tvorivá dielňa
Veľkonočný zajko je už za dverami. Hoci máme pocit, že len teraz skončili Vianoce. Skutočne je to tak. JAR JE TU! Ako každý rok, aj teraz sme sa pri príležitosti sviatkov jari stretli zo seniormi zo zariadenia Komfort, aby sme spolu vytvorili krásne veľkonočné diela. Seniori tvorili zajkov otláčaním farby, vystrihovali jarné venčeky a servítkovou technikou zdobili vajíčka. Malé detí zdobili papierové vajíčka pestrými farbami a veľkáči vyfarbovali omaľovanky v pracovných zošitoch. Zároveň zdobili vajíčka pomocou folií, ktoré priľnú na kraslicu a pomáhali seniorom. 
Výsledky nášho snaženia nájdete vo fotogalérii v sekcii: tvorivé dielne
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt easter gifs
 
Prechádzka do Galérie
Keďže Veľká Noc sa blíži a naše mesto má na námestí prekrásnu výzdobu, vybrali sme sa s deťmi na dlhšiu vychádzku do centra mesta, aby sme si pozreli gigantické vajíčka pred kostolom a zároveň sme navštívili Galériu nášho mesta. Práve tam prebiehala výstava prác vytvorených z papiera a z kartónu. Práce vytvorili deti, ktoré navštevujú základné školy v meste Topoľčany a musíme povedať, že boli skutočne prekrásne. 
Stihli sme sa ešte odfotiť s prúteným vajíčkom pri mestskej skudni a potom sme sa už ponáhľali na obed. 
Fotografie z vychádzky nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt velkonocne vajíčka clipart
 
 
DIVADIELKO SLNIEČKO
Dňa 14. marca (v stredu) k nám do škôlky zavítalo divadielko. Prišiel ujo herec s bábkami, pomocou ktorých nám ukázal ako treba zdravo žiť. Predstavenie sa volalo "Malí huncúti" a bolo o dvoch kamarátoch zo škôlky, ktorí sa navzájom učili aké pravidlá treba dodržiavať, aby sme boli zdraví. Naučili nás ako sa treba denne umývať, čo treba papať a piť a ako sa k sebe máme navzájom správať aby sme si neblížili. Vystúpenie bolo plné hudby, spevu, pohybu a deťom sa veľmi páčilo. 
Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy 
Súvisiaci obrázok
 

Predškoláci u prvákov
Možno sa vám to, milí rodičia, nezdá. Ale pomaly sa blíži čas, kedy sa z vašich škôlkarov stanú školáci. Práve dnes - 20. februára - bol ten deň, kedy sme sa s deťmi (predškolákmi) vybrali k prvákom do našej základnej školy. Deti tak mali možnosť vidieť, čo ich od septembra čaká. Prezreli si prvácke zošity a šlabikár, videli ukážku vyučovania pomocou interaktívnej tabule, vypočuli si ako prváci čítajú a v 1.B mali možnosť zažiť hodinu výtvarnej výchovy. Zapájali sa aj predškoláci. Prvákom ukázali aké písmená už poznajú, napočítali do 20, pomenovali geometrické tvary a kto chcel, mohol svoje meno napísať na špeciálnu bielu tabuľu. Deti si na záver medzi sebou vymenili darčeky. Prváci od nás dostali záložky do šlabikára a predškoláci sa potešili magnetkám. 
Ak sa obávate, či vaše dieťa prechod do ZŠ zvládne, prečítajte si články na našej stránke venované rodičom. Snáď vás upokoja, prípadne pomôžu. 
Fotografie z návštevy nájdete vo fotogalérii v sekcii: vystúpenia, návštevy
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kids at school clipart
 
Zima v MŠ
Tohtoročná zima nám veľa snehu nedopriala. Ale predsa len sme sa ho dočkali. Veď zima by mala byť hlavne o snehu, ľade, teplom čaji a pomoci zvieratkám v prírode. Ako vaše deti trávia zimné obdobie v materskej škole nájdete vo fotogalérii. Vyšantili sa v snehu, vyrobili kŕmidlá pre vtáčiky, aj relaxovali po náročných ranných cvičeniach.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt snowflakes gifs clipart
 
KARNEVAL
 
Fašiangy sú v plnom prúde a k tejto veselici neodmysliteľne patrí karneval. Aj tento rok nás potešili prekrásne a kreatívne kostýmy, ktoré si deti v spolupráci s rodičmi pripravili. Masky sa bavili a tancovali v telocvični školy 21. januára od 14:30. Deti sa museli vychystať, preobliecť, učesať a snažili sa zamaskovať tak, aby ich ani nebolo poznať. Do zábavy sa zapojili aj rodičia a len veľmi ťažko sa nám odchádzalo domov. 
Tešíme sa na Vás opäť o rok. 
Fotografie nájdete vo fotogalérii.
 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt clown gifs clipart
 
 
Milí rodičia!
Vianoce sa nezadržateľne blížia. Medovníčky máme napečené, darčeky sú už snáď pripravené, ale ako ste mali možnosť vidieť a počuť v našom vianočnom programe, sviatky nie sú len o jedle a darčekoch. Sú najmä o pohode, pokoji a čase strávenom s rodinou. Možno si povzdychneme, že tieto chvíle trvajú vždy krátko. Áno, žijeme v uponáhľanom svete. Možno prvým takým zastavením sa v zhone bolo pre Vás, ako aj pre nás, vystúpenie našich detí. Poprajme si navzájom, aby takých momentov bolo viac, aby sme si dokázali užiť sviatky a zabudnúť na problémy každodenného života.
Prekrásne a pohodové Vianoce a šťastný nový rok
Vám želá kolektív MŠ Gogoľova. 
 

 

MIKULÁŠ
 
Mikulášku, dobrý strýčku, modlím sa Ti modlitbičku,
zlož tú svoju plnú tašku, daj nám z darov Tvojich trošku. 
 
A veru k nám zavítal a aj z darov nám dal. Presne v deň svojho mena, 6. decembra v stredu sa u nás zastavil Mikuláš aj so svojimi anjelmi. Každému dobrému škôlkarovi priniesli balíček plný sladkých prekvapení. A keďže v našej škôlke máme iba dobré deti, obdarovaný bol každý. Deti mu nezabudli povedať krásne básničky, zaspievať vianočné pesničky a Mikuláš sa im prívetivo prihováral a rozdával balíčky. Na rozlúčku sme mu zamávali a tešíme sa na neho opäť o rok. 
Fotografie nájdete vo fotogalérii. 
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mikulás clipart
TOPVEDAM 2017
Už po deviaty raz organizovala ZŠ s MŠ Gogoľova v spolupráci s mestom Topoľčany atraktívnu súťaž pre malých vedátorov - amatérov s názvom TOPVEDAM. Cieľom súťaže je propagovať u detí vedu a vedecké disciplíny hravou formou. Zúčastnili sme sa aj my v kategórii fyzika s projektom Slnečná sústava. Úspešne nás reprezentovali predškoláci Igor Malinka a Dávid Kertész, ktorí poukázali na to, že hoci je vesmír nekonečný a naša Slnečná sústava je len malým zrnkov v ňom, pre nás - ľudí - zatiaľ neexistuje iné vhodné miesto na prežitie okrem našej planéty Zem. Práve preto by sme si ju mali chrániť, neznečisťovať si vzduch a prírodu, pretože nikde v okolitom vesmíre by sme neprežili. 
Chlapci napokon v konkurencii mestských materských škôl získali krásne 4. miesto. Srdečne blahoželáme. 
Fotografie zo súťaže nájdete vo fotogalérii. 
Súvisiaci obrázok
 
TALENTMÁNIA
V stredu 25. októbra sa v kinosále spoločenského domu v Topoľčanoch organizovala Talentmánia. Bola to prezentácia malých talentovaných tanečníkov, hudobníkov a hercov z topoľčianskych materských škôl. Samozrejme, že sa zapojila aj naša MŠ prostredníctvom hranej divadelnej scénky O Červenej Čiapočke. Reprezentovali nás deti z predškoláckej triedy: Sárka Herdová, Emka Handelová, Elka Božiková, Marcus Knap, Dávid Kertész a Igor Malinka, v réžii pani učiteľky Darinky Hrmovej.
V konkurencii detí z ostatných mestských škôlok bola napokon primátorom mesta ocenená naša Elka Božiková. Srdečne jej gratulujeme. 
Fotografie nájdete vo fotogalérii v sekcii: Vystúpenia
Súvisiaci obrázok  
 
 
Jeseň v malej triede
Aj v triede žabiek sa deti venujú aktivitám, ktoré súvisia s najfarebnejším ročným obdobím. Pani učiteľky si pre deti pripravili ochutnávku jesenného ovocia, ktoré deti chutnali so zaviazanými očami a precvičili si tak svoje zmysly. Potom si každý z nich vyrobil jesenného škriatka z listov, ktoré pozbieral na školskom dvore. 
Fotografie z aktivít nájdete vo fotogalérii v sekcii: Jeseň v MŠ
 
 
Turistická vychádzka na Margarétku
Keďže náš vzdelávací program sa volá "Rastieme zdravo", snažíme sa do našich aktivít zapájať čo najviac činností súvisiacich s pohybom a so zdravým životným štýlom. Aj preto sme sa počas obdobia nádherného babieho leta vybrali na dlhšiu vychádzku na detské ihrisko Margarétka. Hoci ráno sme sa obávali hmly, po našom príchode na ihrisko sa rozplynula a nás privítalo príjemné slnečné ráno. Deti sa dosýta vybehali, zahrali a cestou popri rieke Nitre nazad do škôlky sa mohli vynadívať na prekrásnu jesennú prírodu, ktorá nás obklopovala. Pre každého to bolo skvelé predpoludnie, ktoré sme si veľmi užili. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie.
Fotografie nájdete vo fotogalérii. 
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt daisy flower clipart
 
ŠARKANIÁDA
 
Už je po nej. 
18. októbra (v stredu) o 14:30 sa uskutočnila šarkaniáda a veru nám prialo aj počasie.  
Na ihrisku za materskou školou sem tam zafúkalo a naše šarkany sa tak dostali riadne vysoko. Najvyššie sa podarilo dostať šarkanovi, ktorý patril Sárke Herdovej, ale tesne za ňou leteli šarkany Lauriky Godálovej a Jurka Čanigu. Veľká pochvala a poďakovanie patrí všetkým zúčastneným deťom aj rodičom. Každý si odniesol sladkú odmenu a snáď aj radosť z toho, že sme spolu strávili príjemné popoludnie. 
 
Fotografie nájdete vo fotogalérii.  
Súvisiaci obrázok
 
Vystúpenie v zariadení pre seniorov
 
Za oknami nám šantí jeseň a ako viete, mesiac október patrí ľuďom, ktorí prežívajú jeseň svojho života. Starších ľudí si treba vážiť nielen pre ich múdrosť, ale aj pre strarostlivosť, ktorú nám celý život preukazovali, aby sme sa my mali lepšie. Maša materská škola úzko spolupracuje so zariadením pre seniorov Komfort. Pravidelne sa stretávame s jeho klientami a tentokrát sme sa k nim vybrali s programom pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Deti si opäť pripravili piesne, básne a scénku O Červenej Čiapočke. Tradične sme pre seniorov vyrobili aj darčeky, ktoré sme im s láskou venovali. Srdečne im ďakujeme za ich potlesk a úsmev a prajeme im veľa podobných príjemných akcií. 
Fotografie z vystúpenia nájdete vo fotogalérii: Vystúpenia a návštevy. 
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt grandma and grandpa clipart 
 
Beseda s hokejovými trénermi
 
Ktorý malý chlapec aspoň raz v živote netúžil byť hokejistom? Našim chlapcom sa tento sen môže splniť ak budú počúvať rady pánov, ktorí nás v utorok (10. októbra) prišli navštíviť do MŠ. Boli to hokejoví tréneri z HC Topoľčany. Porozprávali deťom, čo to obnáša ak sa chce niekto stať hokejistom. Je potrebné tvrdo pracovať, pravidelne trénovať a samozrejme musí to chlapcov (ale i dievčatá) baviť. Priniesli nám ukázať hokejovú výstroj, helmy, hokejky i korčule. Deti si to všetko mohli vyskúšať, čo sa im veľmi páčilo a pár z nich sa zmenilo na hokejistov od hlavy po päty. Tréneri mali na deti aj otázky týkajúce sa hokeja a bolo vidieť, že deti hokej poznajú, pretože vedeli správne odpovede. Niektorí chlapci ani nedýchali a veríme, že ak sa nestanú profesionálnymi hokejistami, budú aspoň zanietenými fanúšikmi. 
 
Fotografie z návštevy nájdete vo fotogalérii v sekcii: Vystúpenia, návštevy. 
 
 
O REPE
V rámci ranných vzdelávacích aktivít sme sa tento týždeň venovali zmenám v prírode a plodom, ktoré zbierame v našich záhradkách. Prečítali sme si aj rozprávku O repe, ktorú následne deti dramatizovali. Vybrali sme spomedzi nich hercov, ostatné deti boli diváci. Príbeh sa im podarilo zahrať dokonale. Ich snahu si môžete pozrieť vo fotogalérii v sekcii Jeseň v MŠ.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rozprávka o repe clipart
 

 

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

Zase nám školský rok ubehol neuveriteľne rýchlo. Pre nás, zamestnancov materskej školy, je práve toto ten najemotívnejší čas. Musíme sa rozlúčiť s deťmi, pre ktoré sa v septembri otvoria brány základných škôl. Každé jedno dieťa v nás zanechá svoju stopu a budeme naňho spomínať. 

Moji milí budúci prváci!

Prajeme Vám veľa úspechov v škole, aby vám učenie išlo ľahučko a aby ste boli zodpovednými a šikovnými žiakmi. Nech sú vaše prvé čiary a písmenká úhľadné a nech je pre vás učenie novým dobrodružstvom. 

Veľa šťastia.

Fotografie z rozlúčky nájdete vo fotogalérii.

 

Sme vo Včielke

 

 

Tablo na námestí

Je tu koniec školského roka a s ním prichádza aj čas, kedy sa lúčime s našimi predškolákmi. Aby sme si ich zachovali v pamäti, každý rok sa dávame fotiť na tablo, ktoré potom zostáva u nás v škôlke. Ani tento rok to nebolo inak. Tablo máme hotové a môžete ho nájsť na námestí v Topoľčanoch v obchodíku Minitopánočka. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tablo clipart

 

Deň detí - výlet na Babicu

Každoročne je to pre nás najväčší sviatok. Sviatok všetkých detí, ktorý pripadá na 1. júna. Deti vedia, že vtedy ich v škôlke čakajú iba hry a zábava. Ani tento rok to nebolo inak. Hneď ráno si každý mohol vybrať omaľovanku podľa svojho výberu, potom sme spoločne hrali pexeso, double, skladali sme tučniakov na ľade, puzzle a vyrábali sme zaujímavé veci z nových skladačiek. Potom sme sa presunuli na školský dvor, kde musel každý zdolať športové stanovištia, aby získal sladkú odmenu. Deti behali cez prekážkovú dráhu, liezli cez tunel, hádzali krúžky na cieľ či hrali baseball. 

Na druhý deň nás čakal ešte väčší zážitok - výlet na Babicu v obci Bojná. Strávili sme tam nádherné predpoludnie plné zábavy, videli sme mnohé zaujímavé zvieratá a dosýta sa vyhrali na detskom ihrisku. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt children clipart

 

Výlet do Patiniec

Ako iste viete, naša materská škola v predplatiteľskej súťaži časopisu Včielka vyhrala dvojdňový zájazd do Patiniec. Keďže predškolákov sa prihlásilo iba osem, doplnili sme počet výletníkov o deti z prvej a druhej triedy ZŠ, ktoré v minulosti chodili do našej škôlky. V pondelok nastal deň D. Ráno sme vycestovali smer Patince. Privítali nás zamestnanci Wellness hotela Patince, ktorí pre nás hneď po príchode zorganizovali plavbu loďou po Dunaji. Po peknom výlete nás čakali hotelové bazény - detský bazén so šmykľavkou, plavecký bazén, soľná jaskyňa, vírivka a oddychový bazén. Vyšantili sme sa dosýtosti, voda bola príjemná a vôbec sa nám nechcelo vyjsť von. Ale čakala nás večera a potom prechádzka. Po príchode do hotela sme sa ešte vybláznili v hotelovej herni, dali sme si koláč a všetci zaspali ako na povel. Po výdatných raňajkách sme strávili celé dopoludnie vo wellness centre. Napokon prišiel čas odchodu a po dobrom obede sme neochotne nastúpili do autobusu. 

Ďakujeme časopisu Včielka a celému personálu Wellness hotela Patince za ich starostlivosť a skutočne neobyčajnú ochotu a láskavosť. Dúfame, že sa sem niekedy vrátime. 

 

DEŇ MATIEK

Milé mamičky, bez zbytočných fráz a skratiek,

prajeme vám to najlepšie ku Dňu matiek.

 Vaše deti pre Vás uvili pestrofarebnú kyticu zloženú z tancov, básní a piesní a v utorok 16. mája sa Vám  predviedli v telocvični základnej školy, aby Vám tak pomohli osláviť deň, ktorý patrí len a len Vám. 

Ďakujeme, že ste.

 

 

Veľkonočná tvorivá dielňa s Komfortom

Veľká Noc je symbolom prebúdzajúceho sa života a sily. Na Slovensku bola vždy bohatá na zvyky a tradície. Tieto sa snažíme predstaviť a ozrejmiť aj našim deťom. Na interaktívnej tabuli si mohli pozrieť obrázkový materiál o našich zvykoch, tradičných veľkonočných jedlách a rozmanitých spôsoboch ako môžeme ozdobiť veľkonočné vajíčko. 

Dňa 12. apríla k nám zavítali seniori z domova dôchodcov Komfort, aby s nami oslávili príchod jari. Spoločne sme tvorili veľkonočné pohľadnice, plietli korbáče, staršie deti maľovali vajíčka, vystrihovali kuriatka a mladšie vyrábali kačiatka a zajačikov z vatových tampónikov.  

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt velka noc clipart

 

TÝŽDEŇ DOPRAVY

Posledný marcový týždeň sa v našich výchovno-vzdelávacích aktivitách venujeme doprave a bezpečnosti na cestách. Deti majú možnosť na IT tabuli riešiť dopravné situácie, rozprávať pomocou obrázkov o bezpečnosti, či nebezpečenstve v doprave, ako predchádzať nehodám, maľovali dopravné prostriedky a spoznávali dopravné značky.

30. marca (vo štvrtok) sme si na školskom dvore urobili náš vlastný deň na kolesách a každý si do škôlky mohol priniesť bicykel, odrážadlo alebo kolobežku. Mali sme aj svojho dopravného policajta, dodržiavali sme vopred určené predpisy a riadili sme sa podľa dopravých značiek.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt traffic signs

 

 

SVETOVÝ DEŇ VODY - 22. marec

Tohtoročná kampaň Svetového dňa vody má upriamiť pozornosť ľudí na spôsob ako znížiť množstvo odpadových vôd a ako tieto znova využiť. 

Mesto Topoľčany v spolupráci s vodárenskou spoločnosťou zorganizovalo na námestí M.R. Štefánika akciu, kde si návštevníci mohli prezrieť ich zariadenia, poskytovali výklady o kvalite pitnej vody a jej význame pre život a zdravie človeka. 

Deti si pozreli víťazné práce žiakov na tému "Voda", prácu ujov vodárov a mohli si sadnúť do veľkého bagru. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt water day clipart

 

NÁVŠTEVA 1. ROČNÍKA

Zápis detí do základných škôl sa blíži a čas našich predškolákov v materskej škole sa kráti. Tak ako každý rok, aj tento sme sa s budúcimi školákmi vybrali medzi prvákov do ZŠ Gogoľova. Každý škôlkar je totiž zvedavý, čo ho vo "veľkej" škole od septembra čaká. Deti si prezreli šatne, 1.A triedu a videli, čo všetko školáci musia zvládať. Pani učiteľka im povedala o režime dňa v škole, deti porozprávali o tom, čo sa im na škole páči a čo by naopak zmenili. Samozrejme, že by najradšej vyšktrli domáce úlohy.  Prváci nám potom ukázali, čo sa za polrok v škole dokázali naučiť - krásne čítali i počítali, zaspievali nám pieseň a ukázali výtvarné práce. Ani škôlkari sa nenechali zahanbiť, zarecitovali básničku a pani učiteľke ukázali číslice, ktoré už poznajú. Bol to pre nich určite zaujímavý zážitok a na vlastné oči videli, že školy sa netreba báť, ale naopak - tešiť sa na všetko nové, čo sa v nej naučia.

 

 

Mám básničku na jazýčku

Vo štvrtok 16. marca sa naša predškoláčka Katka Matejovičová zúčastnila recitačnej súťaže detí materských škôl "Mám básničku na jazýčku", ktorá sa konala v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch. Katku pripravovala pani učiteľka Iveta Oravcová a vybrali si báseň od Ľudmily Podjavorinskej - Výplata. Báseň musela porotu zaujať, pretože naša Katka získala krásne druhé miesto. 

Srdečne gratulujeme. 

 

 

MDŽ
 
Posielame k MDŽ prvé jarné kvety,
pohoda a šťastie nech pre Vás v nich letí. 
Nech sa splní každý Váš sen,
prajeme zo srdca v dnešný deň žien. 
 
Keďže naša MŠ úzko spolupracuje so zariadením pre seniorov Komfort, pri príležitosti sviatku žien sme ich radi navštívili s našim programom. Deti z veľkej i malej triedy si pre seniorov pripravili pásmo piesní, básni a tanec. 

 

 

KARNEVAL

Ale to zase uletelo. Karneval už máme za sebou a obdobie fašiangov sa nadobro skončilo. Jar prichádza a my sa budeme pomaly tešiť na Veľkú Noc. Tohtoročné karnevalové masky boli veľmi kreatívne a zábava bola ako vždy skvelá. Dopoludnia sme sa vyšantili v priestoroch materskej školy, čakalo na nás výborné občerstvenie a popoludní sme sa stretli aj so školákmi v telocvični. Hudba, tanec a skvelá nálada nechýbali. Tešíme sa na Vás opäť o rok. 

 

ŠKOLSKÁ ZRELOSŤ

Posúdenie školskej zrelosti dáva možnosť rodičovi odborne posúdiť jeho dieťa v oblastiach, ktorých primeraný rozvoj je dôležitý pri úspešnom nástupe do základnej školy. Testované sú deti, ktoré do 31.8. 2017 dosiahnu vek 6 rokov. Testovanie sa uskutočnilo: 27. februára 2017 (pondelok) o 9:00. Zameriava sa na:

- úroveň grafomotorických činností

- schopnosť zamerania pozornosti

- orientácia v priestore

- počty

- geometrické tvary

- rečový prejav

- sociálna a emocionálna zrelosť

Testovania sa netreba báť, je to pomoc, ktorá prichádza v dôležitom období vývinu dieťaťa. Pri nástupe do školy sa končí obdobie hier a prichádzajú povinnosti, na ktoré by malo byť dieťa zrelé a pripravené. 

 

VIANOČNÁ BESIEDKA

Vianoce sú najkrajšie sviatky roka. Nie sú len o darčekoch, ale najmä o čase strávenom s rodinou a s blízkymi. Doma nám rozvoniavajú dobroty, vianočný stromček svieti a my si konečne po celom roku môžeme trochu oddýchnuť a bilancovať. Prvý darček sme dostali od našich - vašich detí prostredníctvom ich vystúpenia na vianočnej besiedke. Deti pre Vás mali pripravené tance, piesne, starší žiaci i scénky a vinše. Dúfame, že sa Vám ich program páčil.

 Dovoľte nám, aby sme Vám popriali v mene celého kolektívu materskej školy 

prekrásne a pohodové Vianoce a šťastný Nový rok 2017. 

Súvisiaci obrázok

 
VIANOČNÝ BAZÁR

Sviatky pokoja a radosti sa tak priblížili, že ich príchod už môžeme počítať na dni. Máme pocit, že len pred nedávnom začal nový školský rok a zrazu sa ten kalendárny blíži ku koncu. Aj preto naši rodičia v spolupráci s nami zorganizovali VIANOČNÝ BAZÁR, kde sme sa všetci stretli, aby sme si oddýchli od povinností a zažili tú pravú vianočnú atmosféru. Každý prispel svojou troškou, stôl sa prehýbal pod našimi a detskými vianočnými výrobkami, ozdobami, či dobrotami. Spoločné chvíle nám spríjemnili naše - vaše deti svojimi piesňami a básňami.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným rodičom za pomoc a za príspevky a dúfame, že sa z toho stane príjemná vianočná tradícia.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas bazaar clipart

 
 
Vianočné vence so seniormi
V stredu 7. decembra sme v našej škôlke zorganizovali tvorivú dielňu v spolupráci so zariadením pre seniorov Komfort. Zavítalo k nám 6 seniorov a kedže sa blížia vianočné sviatky, tvorili sme adventné vence. Deti babičkám a deduškom pomáhali, tvorili aj papierové vence, vence ozdobené nálepkami, vykresľovali vianočné omaľovanky a vystrihovali anjelikov. Pre našu návštevu sme mali pripravené aj občerstvenie a pri odchode sme im odovzdali malú pozornosť - vianočné pozdravy a prekrásne voňavé ikebany. Na ďalšie podobné spoločné akcie sa už vopred tešíme.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vianočný veniec clipart
 
 
MIKULÁŠ
Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci schovávaš?
Sladkosti a cukríčky len pre dobré detičky. 
 
U nás v škôlke sú veru iba dobré detičky, pretože Mikuláš k nám dnes zavítal len s anjelikmi. Čert sa k nám vôbec neunúval. Deti sa  samozrejme veľmi tešili a predniesli Mikulášovi svoje básne a piesne. Na každého potom čakala sladká odmena. 
 
 
Čarovný zvonček
Vianoce sa pomaličky a potichučky blížia. Ani sa nenazdáme a sú tu. Materská škola na Tribečskej ulici každoročne pri príležitosti blížiacich sa sviatkov organizuje vianočnú tvorivú dielňu. Na nej jednotlivé mestské materské školy prezentujú svoje nápady a práce, ktoré tvoria s deťmi. Zúčastnila sa ich aj naša pani učiteľka Iveta Oravcová s predškoláčkou Emkou Bojdovou. 
 
 
TOPVEDAM
V stredu 16. novembra sme sa už po tretíkrát súťažne súčastnili vedeckej prehliadky pre mladých vedátorov - amatérov TOPVEDAM. Hlavným cieľom tejto súťaže, ktorú už ôsmy rok organizuje naša ZŠ je zapojenie detí do bádania a objavovania v oblasti prírodných a spoločenských vied. My sme si vybrali tému "Pokusy s vodou". Zisťovali sme napríklad prečo pomaranč vo vode pláva a keď ho ošúpeme, tak sa ponorí na dno. Prišli sme na to, ako sa dokáže vajíčko vo vode vznášať, prečo sa detský olej a voda nedajú zmiešať a robili sme mnoho iných zaujímavých pokusov. V konkurencii deviatich tímov z materských škôl sme sa napokon neumiestnili, ale naše bádanie bude určite pokračovať aj naďalej a veríme, že sa na Topvedame stretneme opať o rok. 
 

 

 ŠARKANIÁDA

Už to máme za sebou.

27. októbra u nás lietali šarkany do závratných výšin. Opäť sme sa stretli na školskom ihrisku za materskou školou, aby sme sa zabavili a zasúťažili si, ktorý šarkan vyletí najvyššie. Počasie nám chvíľu prialo, vetrík si niekedy pekne zafúkal a tak aj naše šarkany poletovali vo vánku. Tým, ktorým sa nechcelo pomáhali deti behom :).  Najvyššie sa napokon podarilo dostať drakovi Zacka Holáka z predškoláckej triedy a Sáriky Herdovej z malkáčskej triedy. Darilo sa ale aj ostatným, ktorí sa napriek utíchajúcemu vetru nevzdávali. Na deti už tradične čakala odmena, tentoraz v podobe omaľovánky

TEŠÍME SA NA VÁS ZASE O ROK.

                                                                                                  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Å¡arkan clipart

 

HALLOWEEN V GALÉRII

Tak ako aj minulý rok, aj tentoraz sme boli pozvaní na prekrásnu akciu, ktorú organizuje mesto Topoľčany. V Galérii na námestí na deti čakali tvorivé dielne súvisiace s blížiacim sa sviatkom "dušičiek" - Halloweenom. Deti si mohli na balónik nakresliť strašidlo alebo ducha, vydlabať a ozdobiť tekvicu, vymaľovať strašidelnú omaľovanku, urobiť gaštanka, vyfarbiť halloweensku masku alebo si dať niečo namaľovať na tvár. Akcia sa im veľmi páčila a každý už tradične dostal sladkú odmenu. Vidíme sa o rok. BU!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt halloween clipart gifs
 
Medzinárodný deň školských knižníc
 
24. október ako Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva a pripomína sa od roku 1999. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu detí ku knihám, čítaniu, poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry. U detí v MŠ sa zameriavame na rozvoj predčitateľskej gramotnosti a počúvania s porozumením. Preto sme pre nich v tento deň v spolupráci so ZŠ pripravili zaujímavé aktivity. V rámci ranných hier si prezerali rozličné detské knihy a obrázkové encyklopédie, potom im žiačky ZŠ čítali príbeh O troch grošoch a Popoluške, ktoré sa následne deti snažili prerozprávať. Napokon na ne čakali hádanky o lesných zvieratách, kde na základe počutého mali uhádnuť dané zvieratko. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt knihy clipart

 

VYSTÚPENIA PRE SENIOROV

Keďže pravidelne spolupracujeme so seniormi v našom bezprostrednom okolí, aj tento týždeň sme sa k nim vybrali na návštevu. Ako možno viete, mesiac október je venovaný úcte k starším. Preto sme si pre seniorov v zariadení Komfort, aj pre bývalých zamestnancov ZŠ Gogoľova pripravili program, ktorým sme ich chceli potešiť a zabaviť. Predškoláci im zatancovali a zaspievali. Deti z malej triedy prispeli básničou o dedkovi a babke a v krásnych ľudových krojoch im aj zatancovali. Seniorom dokonca priniesli darček - jesenný venček a voňavú sviečku vyrobenú z tekvičky. Podobné stretnutia budú určite aj naďalej pokračovať.

 
RECYKLÁCIA SO ŽOCHYM
 
V utorok 4. októbra k nám zavítala vzácna návšteva. Sám maskot mesta Topoľčany - Žochy. Prišiel, aby nám niečo porozprával o potrebe recyklácie. Keďže naša MŠ postupuje podľa školského vzelávacieho programu Rastieme zdravo, takáto akcia je u nás viac než vítaná. Na deti čakalo množstvo aktivít zameraných na triedenie odpadu a jeho potreby pre ľudstvo ako také. Deti plnili veľa úloh a na konci ich čakala pekná odmena - omaľovanka s obrázkami o recyklácii. Akcia je organizovaná mestom Topoľčany v spolupráci s mestskou políciou a dotrieďovacím dvorom. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa opäť nabudúce. 
 

 

Turistická vychádzka do parku

Keďže sa stále tešíme z prekrásneho babieho leta a teploty sú cez deň vysoko nad dvadsiatkou, rozhodli sme sa absolvovať s predškolákmi turistickú vychádzku do mestského parku za plavárňou. Vyrazili sme ráno hneď po deviatej a o pol hodinky sme už kráčali cestičkami parku. Počasie nám prialo, v parku bol príjemný chládok a po malej prechádzke sme sa konečne mohli zabaviť na detskom ihrisku. Deťom sa vychádzka veľmi páčila a do škôlky sa vracali len ťažko.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lesný park clipart

 
 

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

Ale to uletelo. Iste si to hovoria mnohí rodičia predškolákov, ktorí nám ako mávnutím čarovného prútika vyrástli pred očami a od septembra z nich budú veľkí školáci. Ešte teraz si pamätáme ako prvýkrát vkročili do tried v našej škôlke. V mnohých prípadoch sa to nezaobišlo bez slzičiek, či už na tvárach detí alebo rodičov. Prežili sme s nimi toho veľa. Radosti, detské starosti, malé i veľké boliestky. Fúkali sme im rozbité kolená, objali ich, keď im bolo smutno za mamičkou a zrazu sa s nimi musíme rozlúčiť. Tentokrát sa to nezaobišlo bez sĺz na našich tvárach. Ďakujeme, milé deti, za zážitky, na ktoré budeme navždy spomínať. A ďakujeme, milí rodičia, za skvelú rozlúčku, ktorú sme spoločne s vami zorganizovali. Nikdy nezabudneme na Vaše ĎAKUJEME. V našej škôlke ste vždy vítaní, prídite s podeliť o ďalšie zážitky, tentokrát už zo základnej školy. Prajeme Vám veľa úspechov, radosti a trpezlivosti.

 

Úspech vo výtvarnej súťaži

Naša materská škola sa zapojila do okresnej výtvarnej súťaže materských a základných škôl s témou "Voda". Na našu veľkú radosť sme v nej boli mimoriadne úspešní. Katka Matejovičová z malej triedy v nej vo svojej kategórii získala druhé miesto a predškoláčky Emka Červená a Ninka Hlinovská obsadili rovnako druhé, respektíve tretie miesto. V utorok 28. júna sa spoločne zúčastnili na vernisáži víťazných prác v ZŠ Preseľany. Ocenenie im predával sám pán Vodník. Dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov.

 

FUTBAL PRE OTCOV

Dnes sme započali novú tradíciu. Pri príležitosti Dňa otcov sme zorganizovali historicky prvý ročník futbalového turnaja otcov a synov. Popoludní po olovrante sa na multifunkčnom ihrisku za našou MŠ odohrali dva futbalové zápasy. Najskôr si proti sebe zahrali chlapci a ich otcovia. Samozrejme, že naše šikovné deti zápas vyhrali najmä vďaka ich bojovnosti a húževnatosti. To, že na ich strane hral aj Messi spomínať nebudeme :). V druhom zápase proti sebe nastúpili otcovia detí z malej triedy proti otcom detí z predškoláckej triedy. Z tesného víťazstva sa napokon tešili predškoláci.

Keďže vonku nás atakovali nadpriemerne vysoké teploty, na hráčov aj ich fanúšikov čakalo v jedálni občerstvenie. Dúfame, že v tejto milej tradícii budeme pokračovať aj o rok.

 

VÝLET DO PIEŠŤAN

A zase máme za sebou nádherný deň. Dnes sme sa totiž vybrali na dlhoočakávaný výlet do kúpeľného mesta Piešťany.

Cestou sme sa zastavili na Čertovej peci, kde sme sa oboznámili s históriou tohto miesta a deti si zblízka mohli pozrieť zvieratá na tamojšej farme - prasiatka, kozičky, ale i jelene, srnky či daniely.

Potom sme pokračovali až do Piešťan. Ako prvé sme pri rieke Váh kŕmili labute chlebíkom, ktorý sme im vzali zo školskej jedálne. Prišla sa nám ukázať aj riečna vydra. Od rieky sme pokračovali do centra mesta, kde sme sa poprechádzali, navštívili sme park a trochu sme sa vyšantili na detskom ihrisku. Po chvíľke oddychu sme pokračovali vo výlete na kúpeľný ostrov. Tam sme si pozreli prekrásne jazierka a pávy, ktoré su v miestom parku.

Ako posledný nás čakal výlet vláčikom po meste. Prešli sme parkami, ponad rieku Váh, centrom mesta a zastavili sme priamo pri našom autobuse. Unavení, ale šťastní a spokojní sme sa vydali domov. 

 

HASIČI U NÁS

Opäť sme raz zažili deň, na ktorý budeme dlho spomínať. Dnes nás v areáli našej školy navštívili hasiči z topoľčianskeho hasičského zboru. Prišli tak, ako sa patrí - na veľkom hasičskom aute. Porozprávali nám o tom, čo v práci robia, do akých nebezpečných situácií sa dostávajú, ukázali nám vybavenie auta a odpovedali na všetky naše zvedavé otázky. Mohli sme si vyskúšať, aké to je mať na hlave ťažkú hasičskú prilbu a poriadne sme si prezreli špeciálne obleky, ktoré hasiči používajú pri rozličných zásahoch. Dnes napríklad odstraňovali hniezdo sršňov, ale zasahujú najmä pri požiaroch a dopravných nehodách. Veľa našich chlapcov sa po ich odchode rozhodlo, že aj oni sa raz stanú hrdinami z hasičskej stanice.

 

Týždeň detských radostí

Už je to tu! Najväčší sviatok všetkých detí. Čakáme naň celý rok a keď je konečne tu, tak ho oslavujeme celý týždeň. V pondelok sme týždeň detských radostí odštartovali Škôlkarskou olympiádou. Aj veľkáči aj malkáči súťažili v rozmanitých športových disciplínach. Všetci sa snažili a odmenou im bola olympijská medaila.

V utorok sme zažili Indiánsky deň. Naučili sme sa niečo o živote indiánov, vyrobili sme si vlastný totem, čelenky, lapače snov či tomahavky. Triedu nám ozdobil skutočný indiánsky stan a nechýbalo ani hľadanie pokladu. Malé deti sa zase zahrali na pirátov. Preobliekli sa, pomaľovali si tváre a vyrobili si krásne ďalekohľady. Potom podľa mapy hľadali stratený poklad.

Streda patrila zábave a diskotéke. Hrali sme spoločenské hry, skladali puzzle, čítali nové knižky, urobili sme si oslavu a spoločne si zatancovali na dvore. Fotografie z MDD nájdete v sekcii súťaže.

Vo štvrtok sme zažili rozprávkový deň, kedy sme si čítali rozprávky, púšťali si ich na CD-čkách a zahrali sme si aj divadielko.

V piatok sme zavŕšili týždeň radostí návštevou divadelného predstavenia Škaredé káčatko. Vystúpenie sa konalo v spoločenskom dome v Topoľčanoch a svoj talent v ňom predviedli žiaci ZUŠ. Bol to pre nás prekrásny a nezabudnuteľný zážitok.

 

NÁVŠTEVA DOTRIEĎOVACIEHO DVORA

Už počas Dňa Zeme priblližujeme našim deťom problematiku recyklovania. Snažíme sa im vštepiť pocit zodpovednosti za našu planétu. O recyklácii sa dá veľa rozprávať, ale raz vidieť je na nezaplatenie. Preto sme opäť navštívili dotrieďovací dvor v Topoľčanoch. Deti na vlastné oči videli ako sa odpad triedi na papier, plast a kov, ako sa z neho oddeľujú tetrapaky a ako sa potom všetko lisuje a balí do balíkov. Odpad sa následne posiela na ďalšie spracovanie.

V areáli na nás čakali aj súťaže a vedmostné otázky, ktoré sme samozrejme bez problémov zvládli.

 

MÚDRE SOVY

Už po siedmy raz organizovala MŠ Gagarinova vedomostnú súťaž pre deti predškolského veku z mesta Topoľčany. Na súťaži sa každoročne zúčastňujeme aj my a nebolo to inak ani teraz. Našu MŠ reprezentovali Viktória Kasanová a Jakub Naništa z veľkáčskej triedy. Čakali ich štyri stanovištia: sova spoznáva, sova rozpráva, sova a počítač a sova počíta. V každej kategórii museli deti vyriešiť náročné logické úlohy, za ktoré dostávali body. Po spočítaní všetkých bodov sme sa napokon umiestnili na 5. mieste. Srdečne blahoželáme. 

 

VITAMÍNKOVE ŠPORTOVÉ HRY

Materská škola na Tribečskej ulici 2 každoročne organizuje predpoludnie plné zábavy a súťaží pod názvom Vitamínkove športové hry pre materské školy mesta Topoľčany. Tento rok sme športovali vo štvrtok 21. apríla. Štvorčlenné tímy predškolákov zápolili v disciplínach:

1. streľba do hokejovej bránky

2. prekážkový beh

3. štafeta s fúrikom

4. skok do diaľky

Našu materskú školu reprezentovali Šimonko Uhrík, Jonáško Tešík, Livika Bajzíková a Viktorka Kasanová. Napokon po obetavom výkone obsadili šieste miesto. Ako sa vraví: Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a zabaviť sa. Bol to pre nás krásny deň, ktorý určite nevynecháme ani na budúci rok. Športu zdar!

SLÁVIK

Vo štvrtok 14. apríla sa naša predškoláčka Viktória Kasanová zúčastnila speváckej súťaže Slávik, ktorú organizovala Materská škola Ľudovíta Fullu v Topoľčanoch. Súťažiť prišlo päť dievčat z piatich rozličných materských škôl. Naša Viktorka zaujala modernou pesničkou "Hej hop". Ocenené boli napokon všetky dievčatá, ktoré si odniesli prekrásne darčeky a certifikáty o účasti.

 

Slávnostný zápis našich predškolákov

Už to majú za sebou. Naši budúci prváčikovia, ktorí budú navštevovať ZŠ Gogoľova absolvovali spoločný rozprávkový zápis do prvého ročníka. V stredu 6. apríla o 14:30 sa spolu so svojimi rodičmi stretli v II. A triede a dobrodružstvo sa mohlo začať. Na deti čakali Janko a Marienka, ktorých uväznila zlá bosorka a vyslobodiť ich mohli iba deti. Museli preto vyriešiť rozličné úlohy na stanovištiach, ktoré pre ne pripravili pani učiteľky zo základnej školy. Skladali z písmeniek svoje meno, poznávali geometrické tvary, zoraďovali číslice, či určovali správne časti tela. Deti sa veľmi snažili a Janka a Marienku samozrejme svojimi vedomosťami vyslobodili a dokázali tak, že už patria medzi školákov.

Po splnení úloh na každého čakal darček a pamätný list o zápise do prvého ročníka. Dúfame, že podobná akcia sa nám podarí zorganizovať aj o rok, keďže pre deti to bol obrovský zážitok.

 
 
 
VEĽKONOČNÉ TRADÍCIE
 

Veľká noc sa nezadržateľne blíži a keďže v našej MŠ máme radi veľkonočné tradície, pripravili sme pre deti niekoľko akcií, ktoré s Veľkou nocou súvisia. V piatok 18. marca sme navštívili Tribečské múzeum, kde bola výstava veľkonočných kraslíc vyrábaných pomocou vŕtačky a zdobených kryštálmi. Po výstave sme sa zabavili na tvorivej dielni, kde sme si vyrobili barančekov, zajačikovský stojan na vajíčko a napokon si každý ozdobil vlastné veľkonočné vajíčko.

Pokračovali sme v pondelok 21. marca, kedy sme zorganizovali tvorivú dielňu priamo v našej materskej škole. Deti z malej triedy zdobili veľké papierové vajíčka otláčaním a rozfúkavaním farieb, zapúšťali farby na vatové tampóny a vymaľovávali omaľovanky s veľkonočnou tématikou.

Predškoláci tvorili zajačikov a kuriatka z toaletných roliek, každý si vyrobil ovečku z vatových tampónov a napokon si každý omaľoval vajíčko. Tak ako každý rok, ani tentoraz nechýbal náš milý ujo, ktorý pre chlapcov vyrábal korbáče.

V utorok 22. marca sme zase navštívili výstavu s názvom Veľká noc v Galérii mesta Topoľčany. Očarili nás prekrásne kraslice zdobené rozličnými technikami - voskovaním, maľovaním, háčkovaním, drôtikovaním, privoňali sme si k chutným veľkonočným medovníčkom a obdivovali sme umelecké práce z dreva, šúpolia či prútia.

 

 

 

KARNEVAL

A už je to za nami. To ale bola zábava. Náš karneval sa uskutočnil 28. januára (vo štvrtok) o 14:30 v telocvični základnej školy a stálo to za to. Predviedli sa nám skvelé, krásne a nápadité masky a vybláznili sme sa až až. Úvod patril nám - škôlkarom, keď sme predviedli, ako my vieme tancovať. Potom nasledovalo hudobné vystúpenie nášho bývalého žiaka Adriána a následne sme sa už len bavili. Nakoniec boli vyhlásení kráľ a kráľovná karnevalu, ale musíme povedať, že všetky kostýmy boli super.

 

   Tešíme sa na Vás opäť o rok.

 

 

VIANOČNÁ BESIEDKA

Rok sa chýli ku koncu a hoci vonku nám príchod Vianoc nič nepripomína, dali sme sa na chvíľu opantať vianočnou atmosférou. Opäť sme sa stretli v telocvični školy, aby sme si vychutnali vystúpenia našich - vašich detí, ktoré si pre všetkých pripravili prekrásny program. Bol plný piesní, básní, tanca či vinšov. Niektoré vystúpenia nás pobavili, iné dojali. Dôležité je, aby sme si uvedomili, že Vianoce to nie sú len darčeky. Je to hlavne čas, ktorý by sme mali stráviť s rodinou a užiť si ho čo najviac.

Preto Vám želáme, aby boli vaše sviatky plné pohody, pokoja a lásky.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ PRAJE CELÝ KOLEKTÍV MŠ.

 

 

PEČENIE MEDOVNÍČKOV

Vianočné sviatky si asi nikto nevie predstaviť bez voňavého pečiva. Ani my na tom nie sme inak. Preto sme sa rozhodli osloviť niekoľko našich  mamičiek, či by sa aj so svojimi deťmi nezúčastnili akcie pečenia a zdobenia medovníčkov, ktorú každoročne organizuje pani učiteľka Sigetová v ZŠ Gogoľova. Už keď sme prichádzali do ZŠ, z kuchynky sa šírila príjemná vôňa a tak sme sa pustili do práce aj my. Niektoré medovníčky sme už mali napečené a tak sme ich iba zdobili, iné sa iba vykrajovali z medovníkového cesta a piekli. Napokon sme sa zhodli na tom, že je veľmi príjemné takto sa pred sviatkami stretnúť, trochu spomaliť, porozprávať sa, podeliť sa o vlastné tipy a recepty a  napokon sa tešiť z výsledkov našej práce. Všetkým zúčastneným mamičkám i deťom zo srdca ďakujeme a dúfame, že sa v rovnako dobrej atmosfére stretneme aj o rok. 

 

 

PRIŠIEL MIKULÁŠ

Upratali sme si všetko, čakáme Ťa, milý dedko.

Čakáme Ťa, Mikuláš. Kedy sa k nám zatúlaš?

Veríme, že v Tvojej skrýši, niečo dobré pre nás zvýši.

Už sme všetci zvedaví, či sa Tvoj koč zastaví.

A veru sa zastavil. Mikuláš zavítal aj do našej škôlky. Všetci sme sa na neho veľmi tešili a on nás opäť nesklamal a odmenil naše dobré deti sladkými dobrotami. 

 

ČARO VIANOC

Cítite to aj vy? Už prichádzajú. Čo? No predsa Vianoce. Aj v našej škôlke už cítiť, že sviatky pokoja a radosti sa blížia. Dnes (2. decembra) sa naša predškoláčka Viktorka Kasanová zúčastnila tvorivej dielne v MŠ Tribečská s názvom "Čaro Vianoc". Prezentovala na nej naše práce, ktoré vytvárame s deťmi pred blížiacimi sa sviatkami. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt christmas gif

 

TOPVEDAM 2015

získali sme druhé miesto

Dňa 26. novembra sa dvaja naši predškoláci - Šimonko Uhrík a Jonáško Tešík zúčastnili vedeckej súťaže TOPVEDAM. Je to súťaž pre mladých vedátorov - amatérov, ktorú každoročne organizuje mesto Topoľčany pod záštitou primátora Ing. Petra Baláža. Už celé týždne spolu chlapci skúmali nápoj, ktorý deti aj dospelí milujú - Coca Colu. Zisťovali jej tajomstvá a sami sa chceli presvedčiť, či sú mýty, ktoré o nej kolujú pravdivé. Spoločne sme vytvorili počítačovú prezentáciu, ktorou sme chceli ľuďom ukázať, na čo všetko sa dá tento nápoj použiť. Zistili sme napríklad, že coca colou sa dá odstraňovať vodný kameň, čistiť hrdza, mastné fľaky, či uvoľňovať staré skrutky. Rovnako sme zistili, že v jednej fľaši je až 18 kociek cukru, ktorý je škodlivý pre naše zuby. A deti by sa jej mali vyhýbať najmä kvôli kofeínu, ktorý obsahuje.

Šimonko a Jonáško za svoju snahu napokon získali od poroty nádherné druhé miesto. Srdečne gratulujeme.

 

 

TVORÍME Z PAPIERA

Je už tradíciou, že sa zúčastňujeme rozmanitých súťaží a tvorivých dielní. Preto sme tak ako po minulé roky ani teraz nevynechali príležitosť ísť sa pochváliť s našimi výtvormi do inej materskej školy. MŠ Škultétyho každoročne organizuje tvorivé dielne pod názvom "Tvoríme z papiera". Tento rok nás reprezentovala Livika Bajzíková z predškoláckej triedy. Predviedli sme svoje práce, ktoré vytvárame spolu s deťmi i také, ktoré si vyžadujú len šikovné ruky pani učiteľky.

                         

 

VÝLET DO TOVÁRNICKEHO PARKU

 

Školský rok sa nám rozbehol a s ním samozrejme prichádzajú aj akcie, ktoré organizujeme pre Vaše - naše deti.

Dnes - 17. septembra sme sa spoločne vybrali na brannú vychádzku do Továrnickeho parku.

Počasie nám prialo, slniečko hrialo a tak sme po raňajkách nastúpili na MHD a odviezli sa priamo k bráne Továrnickeho parku.

Tety kuchárky nám ochotne darovali starý chlebík z kuchyne a tak naša prvá cesta viedla k jazierku, kde sme nakŕmili kačky. Potom už nasledovala voľná zábava na preliezkach, hojdačkách, či na kolotoči. Deti si priniesli aj svoje hračky, tak sa niektorí hrali s nimi, iní sa naháňali, šmýkali na šmýkalkách alebo sa hrali pri potôčiku. Po hodinke a pol sme sa ešte prešli cestičkami parku a pomaly sme sa vybrali smerom k autobusovej zastávke.

Deň to bol krásny a budeme si ho pamätať veru dlho.

 

 

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

Milí rodičia, keď sa vo svojich spomienkach vrátime späť a zaspomíname si na prvý príchod Vašich detí do materskej školy, zdá sa nám neuveriteľné, že uplynulo toľko času. Z malých uplakaných detičiek sa za pár rokov stali veľkí predškoláci. Od septembra už budú kráčať do školy s taškami na chrbte. Dúfame, že sme ich na školu dostatočne pripravili, že sa tešia na nové skúsenosti a že prechod do školy zvládnu bez väčších problémov. Veríme, že spolu s nimi dokážete prekonať každú prekážku.

A Vám moji milí školáčikovia:

prajeme šťastie, lebo je krásne,

prajeme zdravie, lebo je vzácne,

prajeme lásku, lebo je jej málo

a prajeme, aby sa Vám vedomostí veľa dostalo.

A ešte niečo milé detičky,

prajeme Vám samé jedničky

a  rodičom pevné nervičky.

 

 

TISÍCROČIE KERAMIKY

V piatok - 19. júna sme opäť po roku zamierili do Tribečského múzea. Tentokrát nás zlákala výstava spojená s tvorivou dielňou - Tisícročie keramiky. Počas návštevy nám teta z múzea vysvetlila históriu keramiky, ako náročne výrobky z hliny vznikali a ako boli postupne nahrádzané výrobkami zo skla. Rozmanité keramické predmety z histórie boli jednoduché, ale i zložito zdobené, niektoré boli vypálené v peci a pomaľované farbami. Potom sme si aj my mohli vyskúšať, že urobiť peknú a funkčnú nádobu, misku, či tanier vôbec nie je jednoduché. Každý z nás dostal hrnčiarsku hlinu a všetci sme sa snažili vyrobiť niečo pekné. Naše výrobky sme si napokon odniesli domov. 

 

 

PREDŠKOLÁCKE TABLO

Školský rok sa nám pomaly, ale iste končí a s tým prichádza aj lúčenie s našimi predškolákmi. Škôlke dajú nadobro zbohom a od septembra sa z nich stanú prváčikovia. Aby zostali v našich spomienkach, aj tento rok sme pre nich vyrobili "tablo", vďaka ktorému budú spätí z našou škôlkou navždy. S výrobou tabla nám pomohla Filipkova mamina - Betka Gerhátová, ktorá ho nádherne pomaľovala a ozdobila. Veľmi pekne ďakujeme. Tablo sme potom spoločne odniesli na námestie mesta, kde zdobil výklad obchodu Mini topánočka. Od septembra ho nájdete na chodbách našej MŠ.

 

 

NAŠE MÚDRE SOVY

Dnes - 10. júna sa dvaja naši predškoláci - Stellka Hanová a Maťko Naništa zúčastnili vedomostnej súťaže "Múdre sovy". Súťaž každoročne organizuje Materská škola Gagarinova, pod záštitou mesta Topoľčany. Je určená deťom z materských škôl v Topoľčanoch vo veku 5-6 rokov. Zameriava sa vedomosti z oblasti matematiky, počítačovej zručnosti, jazykových schopností a všeobecného prehľadu predškolákov. Deti prešli cez niekoľko stanovíšť a na každom ich čakali otázky, na ktoré museli odpovedať správne a v časovom limite. Naše deti napokon skončili na výbornom 2. mieste.

SRDEČNE BLAHOŽELÁME K ÚSPECHU.

 

DEŇ DETÍ - 1. jún

Tak už je to tu. Týždeň detských radostí. Odštartovali sme ho výletom do Topoľčianok presne na sviatok všetkých detí. Výlet dopadol nad očakávania, počasie nám prialo, poprechádzali sme sa v parku, prezreli sme si kaštieľ s jeho slávnou fontánou a napokon sme navštívli Národný žrebčín. Zblízka sme si mohli prezrieť prekrásne kone a potom nás čakalo vystúpenie, kde sme videli, ako koníky trénujú a ako na nich akrobatky stvárajú všelijaké kúsky. Napokon sme sa zabavili na detskom ihrisku a potom sme už cestovali domov. 

Týždeň pokračoval "Rozprávkovým dňom" v utorok, kedy si deti do škôlky mali priniesť svoju obľúbenú hračku a celý deň sa venovali rozprávkam a rozprávkovým postavičkám. Na interaktívnej tabuli hádali názvy kreslených rozprávok a ich hlavných hrdinov si potom vyfarbili ako omaľovanku.

Streda bol deň športu, kedy na deti čakali rozličné športové súťaže a hry. Keďže však bolo veľmi teplo, napokon sme skončili v chládku pod stromom a hrali sme loptovú hru VAJCE. Na každého však čakala medaila za športové snaženie. 

Štvrtok bol dňom hudby a tanca. CD prehrávač sme si vzali von a tancovali sme priamo pred škôlkou. Keď sme boli unavení, mohli sme si sadnúť pod stromy na deky a hrať pexeso.

Piatok - to bol detí sviatok. Zažili totiž PIRÁTSKY DEŇ - deň plný prekvapení a zábavy. Hneď ráno sa pomocou make-upu a oblečenia zmenili na pirátov a pirátky. Potom si vyrábali vlastné ďalekohľady, tvorili pirátske plagáty, či pirátsku zástavu. Potom si každý omaľoval pirátsky obrázok podľa vlastného výberu. Pred obedom ich čakalo najväčšie dobrodružstvo - hľadanie pokladu. Pomocu mapy našli najskôr dve indície, ktoré ich napokon doviedli až k truhlici s pokladom - k sladkým cukríkom.

     Bol to skutočne nezabudnuteľný týždeň.
                                                               
              
                                                                        Súvisiaci obrázok    POLICAJTI U NÁS

V utorok, 28. mája prišla do našej škôlky návšteva, na ktorú sa všetci veľmi tešili. Prišli k nám totiž ujovia policajti a priniesli si so sebou prekvapenie. Páni policajti nám porozprávali o svojej práci, odpovedali na naše zvedavé otázky a potom nám ukázali, čo skrývajú vo svojom aute. Boli tam traja policajní psíci, ktorí pomáhajú policajtom pri rozličných akciách. Ukázali nám, ako poslúchajú, reagujú na povely a ako dokážu zadržať páchateľa alebo nájsť nezvestnú osobu a upozorniť na ňu štekaním. Všetkých nás to samozrejme zaujímalo a pri prehliadke ich umenia sme ani nedýchali. Dvoch psíkov sme nemohli hladkať, lebo boli špeciálne vycvičení, ale ujovia nám priniesli ukázať aj jedno šteniatko a to sa na nás tešilo rovnako ako my na neho.

 

 

DEŇ MATIEK

Keďže druhú májovú nedeľu sme oslávili deň venovaný všetkým matkám, pripravili sme pre Vás milé mamičky, babičky a priateľky škôlky slávnostný program, ktorý mal za úlohu Vás potešiť a pomôcť vám na chvíľu spomaliť a oddýchnuť si.

Naše vystúpenie sa uskutočnilo

7. mája (vo štvrtok) o 16:00

v telocvični základnej školy.

Predviedli sme Vám svoje básne, piesne a tance, ktoré sme nacvičovali s láskou v našich srdiečkach. Tie sme Vám napokon aj symbolicky darovali.

Dovoľte, aby sme vám ešte raz jednohlasne povedali svoje "ĎAKUJEM".

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt roses clipart

 

 

VITAMÍNKOVE ŠPORTOVÉ HRY

V posledný aprílový deň sa v MŠ Tribečská už tradične konala neoficiálna škôlkarska olympiáda známa pod názvom Vitamínkove športové hry.

Na hrách sa zúčastnilo 9 družstiev zložených z dvoch dievčat a dvoch chlapcov zo všetkých mestských materských škôl. Aj naša škôlka do súťaže poslala svojich zástupcov - Leonarda, Tomáška, Stellku a Sárku z predškoláckej triedy. Všetky deti sa v súťaži snažili, navzájom sa povzbudzovali a podávali skvelé výkony.

Naše deti napokon skončili na 5. mieste. Zo srdca blahoželáme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt deti sportovci clipart

 

"DEŇ ZEME"

Dňa 21. apríla sme si pripomenuli deň, kedy by sme sa mali viac zamyslieť nad tým, ako sa správame k našej planéte. Aj u nás v škôlke sme sa venovali témam, ktoré súvisia s ochranou prírody, s triedením odpadu a s našou starostlivosťou o planétu ako takú. Deti mohli vyjadriť svoj názor k týmto otázkam, vytvorili sme obraz z plastového odpadového materiálu, urobili sme plagát planéty Zem otláčaním našich rúk a napokon sme vyzbierali odpadky z areálu MŠ. Veríme, že o naše okolie sa budeme príkladne starať nielen v tento deň, ale neustále.

 

                                                                         

Dňa 30.3. 2015 (v pondelok) sa v našej MŠ uskutočnila

TVORIVÁ DIELŇA spojená s veľkonočnými tradíciami.

Vítaní boli všetci rodičia, starí rodičia a priatelia MŠ, ktorí sa mohli dostaviť v dopoludňajších hodinách.

Po krátkom úvode a privítaní si malé deti vyfarbovali veľkonočné omaľovánky a tvorili z vajíčok kohútikov.

Veľkáči zdobili veľkonočné vajíčka pomocou tekutých farieb, na ktoré potom nanášali trblietky alebo perleť. 

Na chlapcov už tradične čakalo prekvapenie:

výroba ich vlastného korbáča, ktorý si potom vzali domov

Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí prišli, pomáhali, vyrábali korbáče, priniesli občerstvenie alebo sladkú odmenu pre deti.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt easter clipart

 

 

"Z rozprávky do rozprávky"

Keďže máme marec - mesiac knihy, venujeme sa s deťmi vo väčšej miere aktivitám, ktoré súvisia s knižkami a čítaním.

Od 9. do 13. marca si deti do škôlky nosili svoje obľúbené rozprávkové knižky, z ktorých sme si čítali a rozprávali sa o jednotlivých rozprávkach. Na interaktívnej tabuli deti hádali názov rozprávky podľa obrázku a napokon si samé vytvorili svoje vlastné rozprávkové knihy.

Tento týždeň sme rozprávkové aktivity zavŕšili návštevou čitárne v ZŠ Gogoľova. Porozprávali sme sa o tom, načo sú knihy vlastne dobré, na čo nám slúžia knižnice a ako sa v nich máme správať. Napokon deti pomocou krátkych veršovaných hádaniek hádali názvy známych rozprávok, prečítali si príbeh O troch medveďoch a na interaktívnej tabuli riešili úlohy súvisiace s touto rozprávkou.

Dúfame, že knihy budú mať v ich živote miesto a pomocou nich sa budú vracať do sveta fantázie pravidelne a navždy.

 

ZAVÍTAL K NÁM MIKULÁŠ

Trochu v predstihu k nám zavítala vzácna návšteva. Samotný Mikuláš. Keďže má na starosti všetky deti sveta a všetky škôlky, do tej našej prišiel už 3.12. Deti z oboch tried mu zarecitovali básničky, zaspievali pesničky a dokonca aj zatancovali. Mikuláš sa ich spýtal, či poslúchali a keďže my máme v škôlke len dobré deti, každý od neho dostal sladký balíček a vrecia plné hračiek. Mikulášovi pomáhali krásni anjeli a roztopašní čerti, ktorých sa niektoré detičky trošku báli. Ale napokon nemali dôvod. Poslušné deti predsa do pekla nikto nechce.

 

TOPVEDAM - získali sme skvelé 3. miesto

Dňa 13.11. 2014 sa traja naši predškoláci zúčastnili súťaže pre malých vedátorov - amatérov TOPVEDAM. Organizátorom podujatia je mesto Topoľčany v zastúpení primátora mesta Ing. Petra Baláža. Súťaž sa už po šiestykrát konala v priestoroch ZŠ Gogoľova. Našu škôlku svojimi pokusmi s Nenewtonovskou kvapalinou reprezentovali Stellka Hanová, Filipko Gerhát a Tomáško Marci. Z deviatich súťažných tímov sme napokon obsadili 3. miesto. Gratulujeme!

 

 

 

DEŇ DETÍ - TÝŽDEŇ DETSKÝCH RADOSTÍ

V piatok 29.5. sme v našej škôlke oslávili sviatok všetkých detí. Na predškolákov čakalo v triede a na chodbách materskej školy súťažných 7 stanovíš, ktoré museli absolvovať a dostali za ne body. Keď zvládli všetky discipíny (napríklad hod loptou do koša, skladanie puzzlí, zhadzovanie kolkov) odovzdali kartičky s bodmi a dostali medaily a balíček plný prekvapení. Potom na nich čakalo sladké občerstvenie.

Deti v malej triede mali detskú diskotéku, hrali sa rozličné skupinové hry a tiež mali stôl plný dobrôt. Mamičky pre nich pripravili keksíkové misy či piškótky s banánom a čokoládu.

Nasledujúci týždeň (od 2.6. do 6.6.) sme pre deti pripravili Týždeň detských radostí, plný podujatí a spoločne strávených dní. Na deti čakal ZVIERACÍ DEŇ, INDIÁNSKY DEŇ, ROZPRÁVKOVÝ DEŇ a DETSKÁ OLYMPIÁDA.

 

 

VYSTÚPENIA KU DŇU MATIEK

Druhá májová nedeľa už tradične patrila našim mamičkám a babičkám. 

Je to pre nás špeciálny deň, kedy im možeme povedať, ako ich máme radi a čo pre nás v živote znamenajú.

Dievčatá z našej materskej školy, za pomoci žiačok zo 4. ročníka, si pripravili program, ktorým chceli vyjadriť svoju vďačnosť aj starším ženám.

Navštívili preto dva domovy dôchodcov v našom meste, aby tam všetkým mamičkám a babičkám priniesli trochu radosti a zároveň vyjadrili obdiv za to, čo všetko v živote dokázali.

V piatok, 9.5. vystúpili so svojím programom v Domove pre seniorov Komfort a v pondelok, 12.5. navštívili Domov dôchodcov na ulici P.O. Hviezdoslava. 

Ich vystúpenie pozostávalo z tancov, piesní, riekaniek a básní. Všetkým hosťom sa mimoriadne páčilo.

Vo štvrtok, 15. mája sa k nim pripojili ostatné deti zo škôlky, ako i veľkí školáci a predviedli svoje programy priamo svojim mamičkám. 

Slávnostná besiedka sa konala v telocvični základnej školy o 16:00.

Milé mamičky - ĎAKUJEME.

 

 

     

Materská škola na Gogoľovej ul. v Topoľčanoch je súčasťou Základnej školy s materskou školou, Gogoľova 2143/7, Topoľčany.